czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Mikołajkowy puchar dla Łomżyczki

Udanie zakończył się dla UKS-10 „Łomżyczka" halowy turniej piłkarski dziewcząt w kategorii do lat 10, rozegrany pod auspicjami Podlaskiego ZPN w Białymstoku. Drużyna Henryka Pestki okazała się najlepsza w stawce sześciu zespołów, zdobywając piękny puchar, a każda z uczestniczek otrzymała medal oraz czekoladowego Mikołaja.

Łomżanki najbardziej skoncentrowane podeszły do meczu z faworytkami turnieju – Włókniarzem Białystok, który zasłużenie wygrały 2:1. Uśpienie nastąpiło niespodziewanie w meczu z gospodyniami turnieju – Eksport Białystok, które przegrały 0:1. Jakoś nic im w ataku nie wychodziło a ponadto świetnie broniła bramkarka, parując 6 uderzeń. W pozostałych meczach Łomżyczka pokonała: SP Goniądz 3:0, Tur Bielsk Podlaski 2:0, Eko II 5:0.

- Show dała libero Natalia Chrzanowska, która sześciokrotnie dziurawiła atomowymi uderzeniami bramkę rywalek, co przyniosło jej zasłużenie miano najlepszej piłkarki turnieju i specjalną statuetkę - cieszy się Henryk Pestka, trener łomżyńskich piłkarek. - Równie udanie w defensywie spisała się Gabi Rutkowska, strzelczyni jeden z 12 zdobytych przez zespół bramek i bramkarka Julia Rupacz. Oprócz nich grały (w nawiasie zdobyte bramki): Nikola Bałazy (1), Zuzanna Cieślik,  Dominika Ciszewska (1), Weronika Kołakowska (1), Małgorzata Rykczewska i Maja Zysk (2).

180420110931.gif

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0