Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dwójka ponownie bez punktów

Główne zdjęcie
Kaja Gryczewska, bramkarka Dwójki

Nie tak wyobrażali sobie kibice GUKS-u Dwójka Łomża występy swojego zespołu w rozgrywkach I ligi. W minioną sobotę łomżanki poniosły już piątą porażkę w szóstym meczu przegrywając we własnej hali z drużyną K.S. AP-Poznań 26:30 (14:16).

Początek spotkania był fatalny w wykonaniu podopiecznych trenera Janusza Świętonia. Gospodynie przez pierwsze sześć minut nie były w stanie zdobyć bramki tracąc przy tym aż cztery trafienia. Niewątpliwie wpływ na taki przebieg wydarzeń miały zmiany ustawienia łomżyńskiego zespołu. Szkoleniowiec Dwójki zdecydował się na przestawienie trzech zawodniczek na inne pozycje. I tak rozgrywająca Natalia Klej zaczęła mecz na skrzydle, na prawym rozegraniu wystąpiła lewoskrzydłowa Alicja Sobocińska, a grę prowadzić miała zaledwie 16-letnia Michalina Gryczewska. Widząc nieporadność swojego zespołu w ataku trener Świętoń już po 10 minutach zdecydował się na powrót do dobrze znanego wszystkim ustawienia i niemal od razu zaczęło to przynosić pozytywne skutki. Miejscowe systematycznie odrabiały straty i w 21. minucie doprowadziły do wyrównania po 11. W końcówce tej części gry nieco bardziej skuteczne były jednak przyjezdne i to one schodziły na przerwę prowadząc dwom golami.
Gdy wszyscy myśleli, że łomżanki kontynuować będą dobrą grę z końcówki pierwszej połowy nastąpiła prawdziwa katastrofa, która przypominała tę z początku spotkania. Tym razem jednak gospodynie nie były w stanie trafić do bramki rywalek przez 5 minut, a same musiały trzy razy pogodzić się ze stratą gola. Prowadzenie poznanianek urosło więc bardzo szybko do pięciu trafień. I tutaj warto podkreślić bardzo dobrą postawę Urszuli Bałdowskiej. Gdyby nie jej interwencje wynik w połowie drugiej części gry oscylowałby na pewno powyżej 10 bramek. Mimo wszystko zawodniczki gości spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku. Dopiero w ostatnich pięciu minutach łomżankom udało się nieco zmniejszyć dystans do rywalek, ale i tak spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy z Poznania 30 do 26. Najwięcej bramek dla GUKS-u rzuciły siostry Amanda i Aleksandra Szymborskie, które po pięć razy pokonywały bramkarki gości.
Po 6. kolejkach Dwójka zajmuje 9., przedostatnie miejsce w tabeli grupy A I ligi. O jej poprawienie w następnym spotkaniu będzie niezwykle ciężko gdyż nasz zespół zagra na wyjeździe z liderem, SMS-em ZPRP II Płock. Ten pojedynek zaplanowano na sobotę, 18 listopada o godz. 16.00.

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę