Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Marcińczyk wśród najlepszych

Główne zdjęcie
Monika Marcińczyk

Kolejny duży sukces odniosła zawodniczka Klubu Szachowego Maraton Łomża, Monika Marcińczyk. Podczas odbywających się w Czechach Mistrzostw Unii Europejskiej w szachach klasycznych podopieczna trenera Vafy Mammadova zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt do 14 lat.

Najbardziej utytułowana łomżyńska juniorka rozpoczynała rywalizację w Mistrzostwach z dopiero 25. numerem startowym - Ten turniej odbywał się w grupach wiekowych, ale w jednej kategorii grali razem chłopcy i dziewczęta. A że Monika była jeszcze o rok młodsza od większości rywali to stąd tak odległe miejsce na początek - tłumaczy trener Mammadov. Marcińczyk spisała się jednak znakomicie. W pierwszych trzech rundach zdobyła 2,5 punktu grając ze starszymi od siebie i dużo wyżej notowanymi chłopcami z Bułgarii, Słowacji i Czech. Potem było już nieco gorzej, ale trzeba podkreślić, że łącznie w 9 partiach łomżanka aż 8 razy rywalizowała z chłopcami, a tylko raz zmierzyła się z koleżanką z reprezentacji Polski, Emilią Dyląg, którą nota bene pokonała. Ostatecznie z 5 punktami na koncie Monika zajęła 11. miejsce w klasyfikacji OPEN, ale wśród dziewcząt była trzecia i tym samym zdobyła brązowy medal - Uważam, że Monika zagrała bardzo dobry turniej. Miała tam naprawdę mocnych rywali, a mimo to potrafiła podwyższyć swój ranking FIDE o ponad 130 punktów. Dzisiaj ma już 1822 punkty co jest jej największym wynikiem.  Bardzo się cieszę, bo już gra na tyle stabilnie, że można powiedzieć, że jest to jej poziom - ocenia szkoleniowiec pochodzący z Azerbejdżanu. 
Teraz przed reprezentantką Maratonu kolejny turniej. Już w najbliższy wtorek w Wasilkowie Marcińczyk walczyć będzie w Eliminacjach Międzywojewódzkich Strefy Podlasko-Lubelskiej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 - Monika będzie grała w swoim roczniku i raczej nie powinna mieć problemów z awansem, chociaż nie lekceważymy przeciwniczek i do każdej partii będziemy się przygotowywać - przyznaje Mammadov. Z zawodników z Łomży w Wasilkowie zagra także zawodnik Maratonu, Bartosz Chełstowski, który wystąpi w najliczniej obsadzonej grupie do 9 lat. W tej kategorii walka toczyć się będzie o awans na Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat, które odbędą się na początku przyszłego roku.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę