Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Młodzi wędkarze rywalizowali w Jedwabnem

- Zawody były udane. Ryb było dużo, choć same w sobie nie były duże – największa złowiona sztuka miała ok. pół kilograma, ale ich połów sprawił dużo radości dzieciom – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, które na stawie w Jedwabnem, już po raz XXIII zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16. - To zawody rodzinne i przyjazne także rybom, które po złowieniu, zważeniu i sfotografowaniu wracały do stawu.

W niedzielny poranek z wędkami nad brzegiem stawów rybnych w Jedwabnem zasiadło 44 młodych wędkarzy. Ryby, pod opieką dorosłych – ale bez ich pomocy, łowiono przed dwie i pół godziny. Liczyło się kto złowi najwięcej i największych ryb, a nad przestrzeganiem zasad czuwali sędziowie Krzysztof Gedrowicz i Bogdan Borawski. Prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, mówi, że zawody się udały, bo ryby ochoczo brały, choć zazwyczaj były to niewielkie sztuki. 
- Największą rybę zawodów złapał Robert Miciura. To był karp za 412 pkt. - mówi Sychowicz. - Ta ryba sprawiła, że wędkarz zdobył drugie miejsce w kategorii najmłodszych. 

Wyniki 5-10 lat:
1. Igor Prosiński 924
2. Robert Miciura 836
3. Julia Kisielewska 412
4. Zuzanna Litwińska 370
5. Adrian Ramontowski 338
6. Tymoteusz Korzeb 230

Wyniki 11-13 lat:
1. Krystian Grądowski 402
2. Emil Mayer 274
3. Marcin Urbanowski 218
4. Maciej Bochiński 194
5. Alicja Kiersztan 192
6. Paulina Abramowicz 146

Wyniki 14-16 lat:
1. Damian Kozłowski 709
2. Marcin Abramowicz 270 

Zawody nie odbyłyby się, gdyby nie - jak co roku - wsparcie przyjaciół młodych wędkarzy, wśród których byli m.in.: Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski, Burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski, Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Muzyk, Jacek Piorunem – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Zakład mięsny p. Łepkowskich, Łomża, Danuta i Edward Kurczewscy, Firma Jaxon Sp. z o.o., Krzysztof Sychowicz, Waldemar Zajkowski, Rada osiedla nr. 4 w Łomży, PPH Leszcz Sp.J Tomasz Stępień, Wojciech Stępień – wymienia Krzysztof Sychowicz dziękując darczyńcom oraz członkom Koła PZW nr 80 zaangażowanym w przygotowanie zawodów.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę