Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Srebrne szczypiornistki LMS Łomża

Świetnie spisał się zespół piłkarek ręcznych miejscowego Liceum Mistrzostwa Sportowego podczas odbywającego się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży Ogólnopolskiego Finału Licealiady. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały, które na co dzień trenują w drugoligowym GUKS-ie Dwójka Łomża wywalczył tytuły wicemistrzyń Polski.

Łomżanki wywalczyły awans do turnieju finałowego dzięki zwycięstwu w rozgrywkach Licealiady w województwie podlaskim. Oprócz nich do startu w tej imprezie uprawnionych było piętnastu mistrzów pozostałych województw - Wstępnie przyjazd do Łomży deklarowało dziesięć zespołów, ale ostatecznie zagrały tylko cztery - tłumaczy Niedbała - Najczęstszą przyczyną nieobecności były względy finansowe, ale także kadrowe, gdyż wszystkie rozgrywki ligowe już jakiś czas temu zakończyły się. Mimo nielicznej obsady muszę podkreślić, że te ekipy, które do nas przyjechały to absolutna czołówka w Polsce. Reprezentacje szkół ze Szczecina i Gliwic to odpowiednio złoty i srebrny medalista Licealiady z ubiegłego roku, a do tego mocna drużyna z Rzeszowa, więc zapowiadał się trudny turniej.
Na początek gospodynie zostały rzucone od razu na najgłębszą wodę. W meczu inaugurującym imprezę zmierzyły się bowiem z ekipą CKS Szczecin. Ku zaskoczeniu chyba wszystkich już na samym początku spotkania łomżanki wypracowały minimalną przewagę, którą utrzymały do końcowej syreny wygrywając ostatecznie 19 do 15.
Opromienione tym sukcesem zawodniczki LMS-u Łomża jeszcze tego samego dnia rozegrały drugi mecz. Tym razem ich rywalkami była drużyna z Gliwic - Przystąpiliśmy do meczu w zaledwie 8-osobowym składzie, jednak przez pierwsze 20 minut byliśmy zdecydowanie lepsi. Z upływem czasu dało o sobie znać duże zmęczenie i brak zmian, co skrzętnie wykorzystały dysponujące 16 zawodniczkami rywalki i w efekcie to one wygrały 25:18 – relacjonuje szkoleniowiec gospodyń.
Następnego dnia łomżanki czekało ostatnie spotkanie z zespołem V LO Rzeszów. Po pierwszej, wyrównanej połowie, w drugiej nasze szczypiornistki uszczelniły obronę i świetnie biegały do kontrataku, co poskutkowało wysoką wygraną 24:13 i ostatecznie zajęciem drugiego miejsca w całych zawodach - Patrząc na skład turnieju myślałem, że naszym sukcesem będzie zajęcie trzeciego miejsca. Dziewczęta od początku do końca zagrały jednak znakomicie co przełożyło się na srebrne medale - cieszy się trener Niedbała - Przyznam, że dla mnie to największy sukces w zawodach szkolno-związkowych. Do tej pory miałem bowiem dwa brązowe medale w finałach Gimnazjady oraz dwa czwarte miejsca w Licealiadzie.
Oprócz świetnego występu zespołowego jedno z wyróżnień indywidualnych trafiło w ręce liderki łomżyńskiej ekipy, Aleksandry Szymborskiej, która z 27 bramkami na koncie została królową strzelczyń turnieju. Na trzecim miejscu w tej klasyfikacji znalazła się Michalina Gryczewska i właśnie ją trener Niedbała wskazał jako najlepszą zawodniczkę w zespole.

I liga coraz bardziej realna
Ogólnopolski Finał Licealiady był ostatnią imprezą, w jakiej w tym sezonie wzięły udział łomżyńskie szczypiornistki. Działacze i trener GUKS-u Dwójka nie zakończyli jednak jeszcze pracy, gdyż cały czas nie są na 100 procent pewni, w której lidze zagrają w nadchodzących rozgrywkach - Z tego co wiem, Polski Związek Piłki Ręcznej podjął już decyzję o powiększeniu I ligi i podzieleniu jej na dwie grupy. Nie mamy jeszcze oficjalnego pisma ze Związku w tej sprawie, ale wydaje się, że powinno ono przyjść do nas w najbliższych dniach - mówi Niedbała - Uważam, że w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, teraz jesteśmy dużo lepiej przygotowani do gry na zapleczu Ekstraligi. Mamy już deklarację Pana Prezydenta Chrzanowskiego, że otrzymamy z Miasta wsparcie wystarczające do wystartowania w I lidze. Praktycznie wszystkie dziewczyny chcą w Łomży zostać, więc o kadrę też nie musimy się martwić. Wszystko jest więc na dobrej drodze - kończy trener Dwójki i LMS-u.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę