Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Nurkowie całej Łomży łączcie się...

Założenie pierwszego w Łomży klubu nurkowego to cel jaki stawiają sobie mieszkający tu miłośnicy tej dyscypliny sportu. Są już pierwsze zalążki... W tym roku w mieście zorganizowano kurs na płetwonurka P1 KDP/CMAS – Światowej Konfederacji Działalności Podwodnej. Na początku czerwca pierwszych pięć osób otrzymało poświadczenia pozytywnego ukończenia tego kursu.

Kurs obejmował naukę nurkowania w aparatach powietrznych w łomżyńskim basenie, cykl wykładów oraz zajęcia na wodach otwartych. Prowadził je instruktor Paweł Laskowski. Ostatnie egzaminy łomżanie płetwonurkowie mieli w bazie nurkowej „NURTUR” położonej nad malowniczym jeziorem Świętajno w miejscowości Warchały. Atrakcją tego, jednego z najpiękniejszych jezior pojezierza warmińsko-mazurskiego jest nie tylko krystalicznie przejrzysta woda - sięgająca nawet 8 m, ale również zatopione pod wodą platformy szkoleniowe. Płetwonurkowie muszą dotrzeć do leżących na dnie jeziora wraku jachtu żaglowego, oraz dwóch trabantów.
Nurkowanie odbywało się dniami i nocami. Podwodne zajęcia urozmaicały ciekawskie szczupaki, oraz przepływające ławice okoni. Najwięcej ryb kursanci mogli podziwiać podczas nurkowania nocnego.

Organizatorzy kursu płetwonurkowania zapowiadają kolejne edycje szkoleń i sformalizowanie grupy. W planach jest założenie pierwszego w Łomży klubu nurkowego. Jak zapowiada Adam Siwek - ma on zrzeszać ludzi z różnych federacji, których łączy jedna pasja – podwodny świat.

Więcej informacji o nurkowaniu w serwisie www.nurkowa-polska.pl, a o zamiarach jednoczenia się łomżyńskich płetwonurków udzielają Paweł Laskowski – biuro@nurkowa-polska.pl tel. 0501 630 162 i Adam Siwek asiwek@poczta.onet.pl, tel. po 18:00 0509 788 221
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę