Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Uczeń z Marianowa pobił rekord Polski

Główne zdjęcie
Daniel Gnatowski

Zdobył Mistrzostwo Polski i ustanowił nowy rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Daniel Gnatowski, uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w kategorii wiekowej 18 -19 lat, w wadze do 75 kg, uzyskał wynik 132,5 kg. - Wynik ten jest nowym rekordem Polski – cieszy się Wojciech Błachnio trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Marianowie. - Daniel ważąc 70,2 kg wyciskając 132,5 kg w klasyfikacji punktowej zdobył 155,22 pkt.

18-letni Daniel Gnatowski nowy rekord Polski ustanowił podczas odbywających się w weekend w Zalesiu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski GPC Squat, Benchpress, Deadlift (przysiad, wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg). W zawodach uczestniczyło jeszcze dwóch innych uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. 
- W wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii wagowej do 75 kg, poza Danielem Gnatowskim startował też Maciej Nitkiewicz.  Maciek, legitymujący się rekordem życiowym 127,5 kg, tym razem wycisnął 122,5 kg i zdobył brązowy medal – relacjonuje Wojciech Błachnio. 
Trzecim zawodnikiem był Rafał Biedrzycki, który startował w kategorii wagowej do 110 kg (waga 101 kg). On najlepszy rezultat osiągnął w martwym ciągu, który wygrał wynikiem 220 kg. 
Trenerem siłaczy z Marianowa podkreśla, że występ w Zalesi był dla nich bardzo udany i cała trójka ma reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy.

210204100642.gif
Foto: Daniel Gnatowski
Foto: Daniel Gnatowski na najwyższym podium, a Maciej Nitkiewicz na trzecim miejscu
Foto: Daniel Gnatowski
Foto:
Foto: Maciej Nitkiewicz

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę