sobota, 25 listopada 2017 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 701

Miejska kasa dla wszystkich

Przez cały 2015 rok, czyli pierwszy rok urzędowania na stanowisku prezydenta Łomży, Mariusz Chrzanowski na nagrody dla miejskich urzędników wydał niespełna 12 tysięcy złotych. W 2016 roku na ten cel przeznaczył blisko 30 razy więcej – ponad 320 tysięcy złotych. Fala prezydenckich nagród przez ratusz przelała się w grudniu. Wysokie nagrody – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych - otrzymali prawie wszyscy pracownicy ratusza. Już wcześniej informowaliśmy, że w ostatnich dniach grudnia - za zgodą prezydenta - „ekstra pensję” otrzymali pracownicy miejskiej spółki ciepłowniczej, a w spółce wodociągowej wprowadzono podwyżkę płac.

 

Wczoraj po południu Grzegorz Daniluk z wydziału komunikacji medialnej i promocji Urzędu Miejskiego potwierdził, że nagrody otrzymało 190 pracowników ratusza. Ich łączna wartość to 325 tysięcy 117 złotych brutto. Oto średnie nagrody w poszczególnych grupach:

- najwyższe kierownictwo – 9 250 zł brutto
- naczelnicy wydziałów – 2 320 zł brutto
- kierownicy – 1 680 zł brutto
- główny specjalista/samodzielne stanowisko – 1 540 zł brutto
- inspektor – 995 zł brutto
- podinspektor – 1 105 zł brutto
- pozostałe (obsługa, stanowiska pomocnicze, pracownicy II stopnia) – 1 780 zł brutto

- Jestem wstrząśnięty, zmieszany i nie wiem, co mam powiedzieć. Albo się kampania zaczęła, albo sumienie ruszyło – mówi radny Zbigniew Prosiński, który przez kilaka ostatnich miesięcy dopytywał o miejskie wydatki na promocję w mediach oraz nagrody i premie wypłacane przez prezydenta.  
Na początku grudnia radny otrzymał zestawienie, z którego wynikało, że do końca października na nagrody dla 28 pracowników z ratusza (wszystkich jest ok. 240) prezydent wydał ponad 40 tysięcy złotych.  Z tych informacji wynikało, że 8 z nagrodzonych pracowników do ratusza trafiło za czasów prezydentury Chrzanowskiego. Co ciekawe, to im prezydent wypłacił ponad połowę ogólnej kwoty nagród. 

Zobacz: 
Prezydent nagradza swoich
Droga „pomoc administracyjna”

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0