Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z Piąteczki świętowały ,,Dzień Odzyskania Niepodległości” W środę 09 listopada wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży uczciły Święto Odzyskania Niepodległości wspólną akademią.

 

Na wstępie głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Juchniewicz, która serdecznie powitała przybyłych gości, dzieci i pracowników przedszkola. Na tak ważną uroczystość przybył p. chorąży Marcin Filipkowski – żołnierz z Warsztatów Technicznych Jednostki Wojskowej w Łomży oraz babcie, dziadkowie i rodzice naszych przedszkolaków.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego, zachowując odpowiednią postawę. Następnie dzieci z grupy 5 oraz 6 latków zaprezentowały program artystyczny, w którym w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiły losy naszej ojczyzny, począwszy od rozbiorów Polski, a skończywszy na Odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. W uroczystość również zaangażowały się dzieci z młodszych grup, które głośno recytowały wierszyki dotyczące miłości do swojego kraju, śpiewały piosenki patriotyczne, m.in. ,,Przybyli Ułani pod okienko”, ,,Szara Piechota”, ,,My z Łomży”. W patriotycznym śpiewaniu  pomagali także nasi szanowni goście. Nie zabrakło również tańców, tj. ,,Krakowiak”, ,,Grozik” oraz taniec do piosenki ,,Rudy Rydz” w wykonaniu naszych zdolnych starszaków (5-6latki).  Z pewnością na dużą uwagę zasługują stroje w jakie ubrane były przedszkolaki – elementy strojów krakowskich, góralskich oraz żołnierskich. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali znaną patriotyczną piosenkę ,,Serce w plecaku”.
Dzięki takiej uroczystości dzieci mogą lepiej zrozumieć co to jest patriotyzm oraz miłość do swojej Ojczyzny – Polski.

Autor tekstu:
Izabela Sztejno

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
so, 12 listopada 2016 23:03
Data ostatniej edycji: so, 12 listopada 2016 23:08:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę