piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z Piąteczki świętowały ,,Dzień Odzyskania Niepodległości” W środę 09 listopada wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży uczciły Święto Odzyskania Niepodległości wspólną akademią.

 

Na wstępie głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Juchniewicz, która serdecznie powitała przybyłych gości, dzieci i pracowników przedszkola. Na tak ważną uroczystość przybył p. chorąży Marcin Filipkowski – żołnierz z Warsztatów Technicznych Jednostki Wojskowej w Łomży oraz babcie, dziadkowie i rodzice naszych przedszkolaków.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego, zachowując odpowiednią postawę. Następnie dzieci z grupy 5 oraz 6 latków zaprezentowały program artystyczny, w którym w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiły losy naszej ojczyzny, począwszy od rozbiorów Polski, a skończywszy na Odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. W uroczystość również zaangażowały się dzieci z młodszych grup, które głośno recytowały wierszyki dotyczące miłości do swojego kraju, śpiewały piosenki patriotyczne, m.in. ,,Przybyli Ułani pod okienko”, ,,Szara Piechota”, ,,My z Łomży”. W patriotycznym śpiewaniu  pomagali także nasi szanowni goście. Nie zabrakło również tańców, tj. ,,Krakowiak”, ,,Grozik” oraz taniec do piosenki ,,Rudy Rydz” w wykonaniu naszych zdolnych starszaków (5-6latki).  Z pewnością na dużą uwagę zasługują stroje w jakie ubrane były przedszkolaki – elementy strojów krakowskich, góralskich oraz żołnierskich. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali znaną patriotyczną piosenkę ,,Serce w plecaku”.
Dzięki takiej uroczystości dzieci mogą lepiej zrozumieć co to jest patriotyzm oraz miłość do swojej Ojczyzny – Polski.

Autor tekstu:
Izabela Sztejno

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
so, 12 listopada 2016 23:03
Data ostatniej edycji: so, 12 listopada 2016 23:08:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0