Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

150 tysięcy z miasta uratuje ŁKS 1926 Łomża?

Przekazanie dodatkowej dotacji w wysokości 150 tysięcy złotych na rzecz ŁKS 1926 Łomża zaproponował radnym miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Dotacja ta ma umożliwić zespołowi uczestnictwo w rozgrywkach rundy jesiennej nowej III ligi. Już wcześniej w tym roku klub dostał z kasy miasta 180 tysięcy złotych.

O planowanym dodatkowym wsparciu ŁKS-u prezydent mówił podczas ubiegłotygodniowego spotkania na które zaprosił działaczy klubu, piłkarzy, kibiców, a także grypę przedsiębiorców i radnych miasta. Teraz skierował do radnych wniosek proponując dokonanie zwiększenia w tegorocznym budżecie miasta planowanych wydatków na dotacje na realizację zadań zleconych stowarzyszeniom  o 150 tysięcy złotych i przeznaczenie jej dla ŁKS 1926 Łomża. Pieniądze mają pochodzić z wolnych środków z lat ubiegłych.

Prezydent Chrzanowski we wniosku do radnych argumentuje, że przed dwoma tygodniami ŁKS 1926 Łomża zakończyły na 5. miejscu rozgrywki piłkarski III ligi w których rywalizował z zespołami z województwa podlaskiego i warmińsko -mazurskiego. Miejsce to uprawnia ten zespół do rywalizacji w przyszłym sezonie w nowej III lidze powiększonej o województwa mazowieckie i łódzkie wśród takich zespołów jak: Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Legia II Warszawa, Ursus Warszawa czy MKS Ełk.
- Powiększony zasięg terytorialny niesie ze sobą nie tylko wyższy poziom rywalizacji sportowej, ale też zwiększenie kosztów funkcjonowania Klubu – napisał prezydent zaznaczając, że przyznana w tym roku ŁKS-owi dotacja ze środków konkursowych z budżetu miasta na kwotę 170 tys. złotych „nie daje to jednak realnych możliwości do wystartowania i rywalizacji w nowym formacie rozgrywek”. 
We wniosku prezydent nie wspomina o przyznaje klubowi poza konkursem dotacji 10 tys. zł na seniorów w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016, wskazuje za to, że sąsiednie miasta takie jak Suwałki, Zambrów i Ełk wydatkują znacznie większe środki na swoje rodzime Kluby piłkarskie czym – jak twierdzi - „pokazują, że jest to świetny sposób umacniania wspólnoty mieszkańców”.
- Możliwość rywalizacji z zespołami z województw: podlaskiego, warmińsko -mazurskiego, łódzkiego czy mazowieckiego to świetna możliwość, aby o Łomży mówiło się dużo i pozytywnie daleko poza granicami miasta – przekonuje radnych prezydent Chrzanowski. - Rywalizacja z markami rozpoznawalnymi w całej Polsce, jakimi bez wątpienia są Widzew Łódź oraz ŁKS Łódź sprawi, że łomżyński stadion będzie znów tętnić życiem jak za dawnych lat – dodaje zwracając się „do Wysokiej Rady o poparcie uchwały i przekazanie Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu 1926 kwoty 150 tysięcy złotych, które umożliwi zespołowi uczestnictwo w rozgrywkach rundy jesiennej III ligi na obszarze województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko - mazurskiego”.
Prezydent dodaje, że liczę także na to, że większe wsparcie finansowe miasta zachęci też przedsiębiorców i podmioty gospodarcze do mocniejszego zaangażowania się w budowanie stabilnego i silnego Klubu piłkarskiego w Łomży.  

Zobacz: ŁKS bez Łomży sobie nie poradzi...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę