poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Sokołowska z medalem i awansem na Euro!

Bardzo dobrze w turnieju indywidualnym Mistrzostw Polski Kadetów zaprezentowała się tenisistka stołowa AZS-u PWSIP Łomża, Joanna Sokołowska. W rozgrywanych w Ostródzie zawodach pochodząca z Kolna zawodniczka wywalczyła brązowy medal. - To był dla nas bardzo ważny występ. Oprócz medalu Asia rywalizowała o wyjazd z kadrą Polski na Mistrzostwa Europy, które już niedługo odbędą się w Chorwacji. Turniej tak się układał, że jej najgroźniejsze przeciwniczki poodpadały wcześniej i to Sokołowska, obok sióstr Węgrzyn, będzie reprezentować nasz kraj na tej imprezie – relacjonuje szkoleniowiec AZS-u, Wacław Tarnacki.

Joanna Sokołowska
Joanna Sokołowska

Sokołowska przystępowała do rywalizacji w singlu w roli jednej z głównych faworytek do medali. I trzeba przyznać, że ta rola nie przytłoczyła jej. W pierwszej rundzie pewnie 4:1 pokonała Justynę Włóczko (MOSiR Grajewo). W kolejnym spotkaniu w takim samym stosunku ograła Milenę Chrabąszcz (MKS Rokita Brzeg Dolny). Dwa następne mecze akademiczka zagrała równie dobrze. Starcie z Zuzanną Kozioł (LUKS Skrzyszów) zakończyła w czterech krótkich setach, a w walce o strefę medalową Zuzanna Grzesińska (KTS Mysłowice) zdołała urwać Sokołowskiej tylko jedną partię. W pojedynku półfinałowym nasza zawodniczka po raz kolejny w tym sezonie spotkała się z Katarzyną Węgrzyn z UKS-u MLKS Śnieżnik Stronie Śląski. Niestety tak jak w poprzednich starciach łomżanka nie znalazła sposobu na pokonanie utytułowanej rywalki kończąc rywalizację na 3. miejscu. To jednak wystarczyło, aby Joanna Sokołowska zakwalifikowała się do kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Chorwacji.

Utytułowana zawodniczka AZS-u walczyła o medale także w deblu, mikście oraz turnieju drużynowym, ale w żadnym z nich ta sztuka się nie udała. W grze podwójnej, wspólnie z Aleksandrą Michalak (AZS Gdańsk) w decydującym spotkaniu o wejście do najlepszej czwórki uległy niespodziewanie parze Dominika Gilewska (TS Ósemka Białystok)/Zuzanna Kozioł (LUKS Skrzyszów) 0:3. Rundę wcześniej Sokołowska odpadła w mikście. Występując razem z Jakubem Jankowskim z ZKS-u Drzonków po porażce z niżej notowaną parą Mateusz Zębala (UKS Rokicie Szczytniki)/Aleksandra Garb (KS Gorce Nowy Targ) 2:3 - Asia bardzo przeżywała porażki w grach podwójnych. Niestety zarówno w deblu jak i mikście w tych najważniejszych momentach zabrakło trochę koncentracji i szanse medalowe uciekły. Ale przetłumaczyłem Asi, że medalistki z tych turniejów z chęcią oddałyby swoje zdobycze za krążek z turnieju indywidualnego. I to trochę ją uspokoiło - podkreślił Tarnacki.

W Ostródzie wystąpiły także dwie inne zawodniczki AZS-u. Katarzyna Pawlak w singlu uplasowała się na miejscach 25-32, w deblu wspólnie z Martyną Lis (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zajęły pozycje 9-16, a w mikście grając z z Błażejem Warpasem z MKS Lubartów zakończyła zmagania w przedziale 17-32. Trzecia z akademiczek zajęła odpowiednio miejsca 49-64 w singlu, 17-32 w deblu (z Justyną Włóczko z MOSiR-u Grajewo) i 33-64 w grze mieszanej (z Szymonem Koncewiczem z TS-u Ósemka Białystok).
Blisko medalu łomżanki były w turnieju drużynowym. Szkoleniowiec AZS-u do walki wystawił Sokołowską i Pawlak. Po świetnej grze w fazie pucharowej, niestety w ćwierćfinale lepsza okazała drużyna LUKS Chełmno wygrywając 3:2 i ostatecznie zespół z Łomży uplasował się na miejscach 5-8.

is

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0