Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Łyskawy wicemistrzem Polski w trójskoku

Główne zdjęcie
Przemysław Łyskawy

Przemysław Łyskawy, zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży wywalczył srebrny medal w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale. - Nasz zawodnik swój najlepszy skok oddał w 5-tej kolejce na odległość 13.67m i przesunął się z czwartej pozycji na drugą – cieszy się Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Ciekawostką jest, że dla skoczka trenowanego przez trenera Marka Mierzejewskiego z pobliskiej Ostrołęki był to dopiero drugi konkurs w trójskoku w życiu! W pierwszym uzyskał minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski i teraz zdobywając tytuł wicemistrza kraju.

- Przemek pochodzi z Ciechanowca, od września podjął naukę w Liceum Sportowym a jego pierwszym trenerem i wychowawcą  jest Cezary Koziarski – mówi Andrzej Korytkowski. Jako młodzik bez specjalistycznego treningu na Mistrzostwach Polski Młodzików zajął czwarte miejsce w skoku w dal (2014). Widząc potencjał zawodnika zaprosiłem do współpracy jednego  z najlepszych fachowców od skoków długich w Polsce pana Marka Mierzejewskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ po pół roku współpracy jest medal Mistrzostw Polski.
Na Mistrzostwach w Spale oprócz Przemysława Łyskawego startowało jeszcze troje zawodników PREFBETU i jednocześnie uczniów Liceum Sportowego w Łomży. 
Rafał Pogorzelski w biegu na 2000 metrów uzyskując czas 5:40,69 poprawił rekord życiowy o 6 sekund i zajął wysoką piątą lokatę. 
- Wynik ten w innych latach prawie zawsze dawał medal, niestety Rafał trafił bardzo mocny rocznik – podkreśla Korytkowski. 
Zofia Tercjak biegnąca na 1000 metrów miała duże szanse na medal, ale niestety po 400 metrach jedna z zawodniczek nadepnęła jej na tył buta, który wskutek tego zsunął się, a po kolejnym okrążeniu spadł z nogi i tak zamiast medalu zostało 9-te miejsce i łzy… 
Weronika Kulawczyk wystartowała w biegu na 300 mertów uzyskując czas 43,75sek. Co dało 21. lokatę.

Foto: Przemysław Łyskawy
Foto: Przemysław Łyskawy i trener Marek Mierzejewski
Foto: Przemysław Łyskawy pierwszy od lewej
Foto: Rafał Pogorzelski
Foto: Zofia Tercjak

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę