poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Łyskawy wicemistrzem Polski w trójskoku

Przemysław Łyskawy, zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży wywalczył srebrny medal w trójskoku podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale. - Nasz zawodnik swój najlepszy skok oddał w 5-tej kolejce na odległość 13.67m i przesunął się z czwartej pozycji na drugą – cieszy się Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Ciekawostką jest, że dla skoczka trenowanego przez trenera Marka Mierzejewskiego z pobliskiej Ostrołęki był to dopiero drugi konkurs w trójskoku w życiu! W pierwszym uzyskał minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski i teraz zdobywając tytuł wicemistrza kraju.

- Przemek pochodzi z Ciechanowca, od września podjął naukę w Liceum Sportowym a jego pierwszym trenerem i wychowawcą  jest Cezary Koziarski – mówi Andrzej Korytkowski. Jako młodzik bez specjalistycznego treningu na Mistrzostwach Polski Młodzików zajął czwarte miejsce w skoku w dal (2014). Widząc potencjał zawodnika zaprosiłem do współpracy jednego  z najlepszych fachowców od skoków długich w Polsce pana Marka Mierzejewskiego, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ po pół roku współpracy jest medal Mistrzostw Polski.
Na Mistrzostwach w Spale oprócz Przemysława Łyskawego startowało jeszcze troje zawodników PREFBETU i jednocześnie uczniów Liceum Sportowego w Łomży. 
Rafał Pogorzelski w biegu na 2000 metrów uzyskując czas 5:40,69 poprawił rekord życiowy o 6 sekund i zajął wysoką piątą lokatę. 
- Wynik ten w innych latach prawie zawsze dawał medal, niestety Rafał trafił bardzo mocny rocznik – podkreśla Korytkowski. 
Zofia Tercjak biegnąca na 1000 metrów miała duże szanse na medal, ale niestety po 400 metrach jedna z zawodniczek nadepnęła jej na tył buta, który wskutek tego zsunął się, a po kolejnym okrążeniu spadł z nogi i tak zamiast medalu zostało 9-te miejsce i łzy… 
Weronika Kulawczyk wystartowała w biegu na 300 mertów uzyskując czas 43,75sek. Co dało 21. lokatę.

Foto: Przemysław Łyskawy
Foto: Przemysław Łyskawy pierwszy od lewej
Foto: Przemysław Łyskawy i trener Marek Mierzejewski
Foto: Rafał Pogorzelski
Foto: Zofia Tercjak

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0