Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Tenis na wózkach rozwija się w Łomży

Główne zdjęcie
Mistrzostwa Polski Drzonków 2015r. Od lewej Michał Gomola, Tomasz Chrzanowski (Return Łomża), Bronisław Malinowski, Stefan Dobaczewski (SITK Płock)

Kolejny rok ciężkiej treningów i współzawodnictwa w turniejach Mistrzostw Polski zakończyli łomżyńscy tenisiści na wózkach. W 2015r. uczestniczyli w turniejach OTK A zaliczanych do mistrzostw Polski w Warszawie, Toruniu, Płocku, Łomży oraz Drzonkowie. - Spośród wszystkich turniejów dwa razy łomżyńskich zawodnikom udało się wystąpić w finale turnieju pocieszenia – przekazuje Piotr Arasimowicz. - W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Płocku i Drzonkowie zajęli 6 miejsce na 9 drużyn. Podczas zawodów udało się pokonać kilku bardziej doświadczonych rywali i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

Wśród łomżyńskich zawodników najwyżej na 19 miejscu rankingu sklasyfikował się Michał Gomola, na 25 miejscu znajduje się Krzysztof Perka i 30 pozycje zajmuję debiutujący w tym roku Tomasz Chrzanowski.
- Tomek jest najmłodszym zawodnikiem występującym w Mistrzostwach Polski tenisa na wózkach i już po w pierwszym sezonie zainteresował swoją postawą, osoby zajmujące się prowadzeniem kardy narodowej wózkarzy –  podkreśla  Arasimowicz.
W poprzednim roku udało się również zorganizować kolejną (drugą) edycje turnieju Łomża Cup. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zawodników TNW. Zawody wygrał Albin Batycki, utytułowany zawodnik IKS Spartakus Koźmin Wlkp oraz reprezentacji Polski.
- W 2015r. do zespołu dołączyli nowi zawodnicy, którzy teraz uczą się gry w tenisa i  mamy nadzieje że niedługo wyjadą na korty rywalizować o punkty i  reprezentować nasze miasto – mówi Piotr Arasimowicz. - Rozpoczynający się 2016 rok planujemy również aktywnie spędzić na korcie. W kalendarzu ramowym mamy zamiar wystąpić turniejach Mistrzostw Polski oraz pójść krok w przód i wystąpić w turniejach ITF w Polsce i na Litwie.

***
Zawodnicy tenisa na wózkach dziękują za pomoc w rozwoju sekcji prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Władzom klubu UKS Return oraz Tomaszowi Waldzińskiemu i Centrum Rehabilitacji MEDICOR 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę