niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Tenis na wózkach rozwija się w Łomży

Kolejny rok ciężkiej treningów i współzawodnictwa w turniejach Mistrzostw Polski zakończyli łomżyńscy tenisiści na wózkach. W 2015r. uczestniczyli w turniejach OTK A zaliczanych do mistrzostw Polski w Warszawie, Toruniu, Płocku, Łomży oraz Drzonkowie. - Spośród wszystkich turniejów dwa razy łomżyńskich zawodnikom udało się wystąpić w finale turnieju pocieszenia – przekazuje Piotr Arasimowicz. - W Drużynowych Mistrzostwach Polski w Płocku i Drzonkowie zajęli 6 miejsce na 9 drużyn. Podczas zawodów udało się pokonać kilku bardziej doświadczonych rywali i zdobyć cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Polski Drzonków 2015r. Od lewej Michał Gomola, Tomasz Chrzanowski (Return Łomża), Bronisław Malinowski, Stefan Dobaczewski (SITK Płock)
Mistrzostwa Polski Drzonków 2015r. Od lewej Michał Gomola, Tomasz Chrzanowski (Return Łomża), Bronisław Malinowski, Stefan Dobaczewski (SITK Płock)

Wśród łomżyńskich zawodników najwyżej na 19 miejscu rankingu sklasyfikował się Michał Gomola, na 25 miejscu znajduje się Krzysztof Perka i 30 pozycje zajmuję debiutujący w tym roku Tomasz Chrzanowski.
- Tomek jest najmłodszym zawodnikiem występującym w Mistrzostwach Polski tenisa na wózkach i już po w pierwszym sezonie zainteresował swoją postawą, osoby zajmujące się prowadzeniem kardy narodowej wózkarzy –  podkreśla  Arasimowicz.
W poprzednim roku udało się również zorganizować kolejną (drugą) edycje turnieju Łomża Cup. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zawodników TNW. Zawody wygrał Albin Batycki, utytułowany zawodnik IKS Spartakus Koźmin Wlkp oraz reprezentacji Polski.
- W 2015r. do zespołu dołączyli nowi zawodnicy, którzy teraz uczą się gry w tenisa i  mamy nadzieje że niedługo wyjadą na korty rywalizować o punkty i  reprezentować nasze miasto – mówi Piotr Arasimowicz. - Rozpoczynający się 2016 rok planujemy również aktywnie spędzić na korcie. W kalendarzu ramowym mamy zamiar wystąpić turniejach Mistrzostw Polski oraz pójść krok w przód i wystąpić w turniejach ITF w Polsce i na Litwie.

***
Zawodnicy tenisa na wózkach dziękują za pomoc w rozwoju sekcji prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Władzom klubu UKS Return oraz Tomaszowi Waldzińskiemu i Centrum Rehabilitacji MEDICOR 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0