środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Tercjak najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzieżowców

Maciej Tercjak zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate, który zdobył dwa złote medale i tytuł najlepszego zawodnika rozgrywanych przez Polski Związek Karate w Radzyminie XXVI Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Startowało w nich 86 zawodników z 48 klubów. Tercjak obronił tytuł Mistrza Polski sprzed roku w konkurencji układów (kata) oraz zwyciężył w technicznej konkurencji walk (kumite) lekki kontakt, a to pozwoliło mu na obronienie także tytułu najlepszego zawodnika mistrzostw, który zdobył przed rokiem.

Maciej Tercjak na najwyższym podium w kategorii kata
Maciej Tercjak na najwyższym podium w kategorii kata

Jak relacjonuje Dariusz Syrnicki trener i prezes ŁKK w kata Maciej Tercjak rywalizując w stawce kilkunastu zawodników już w pierwszej turze okazał się najlepszy. Prowadzenie utrzymał także w turze finałowej zwyciężając z wyraźną przewagą. W kumite stoczył  cztery bardzo szybkie, wymagające pojedynki w każdym z nich zaznaczając przewagę nad rywalami co dało mu tytuł Mistrza Polski i w tej konkurencji.
- Trzecia konkurencja, w której rywalizowali młodzieżowcy, to walki pełnokontaktowe – przekazuje Syrnicki. - Maciek startujący w kategorii - 65 kg nie miał nawet 5 minut przerwy na „złapanie oddechu” między walka finałową w lekkim kontakcie. a pierwszą w tej konkurencji. Przeciwnik nie brał udziału w rywalizacji we wcześniejszych zmaganiach i wyszedł do pojedynku z pełnym zapasem sił. Pomimo wyrównanego starcia nasz zawodnik nie był w stanie zaznaczyć przewagi nad rywalem i niejednogłośną decyzja sędziów przegrał pojedynek. Przed rokiem zdobył tytuł wicemistrza w tej konkurencji.

Maciek Tercjak jest studentem I roku wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0