Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Tercjak najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzieżowców

Główne zdjęcie
Maciej Tercjak na najwyższym podium w kategorii kata

Maciej Tercjak zawodnik Łomżyńskiego Klubu Karate, który zdobył dwa złote medale i tytuł najlepszego zawodnika rozgrywanych przez Polski Związek Karate w Radzyminie XXVI Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Startowało w nich 86 zawodników z 48 klubów. Tercjak obronił tytuł Mistrza Polski sprzed roku w konkurencji układów (kata) oraz zwyciężył w technicznej konkurencji walk (kumite) lekki kontakt, a to pozwoliło mu na obronienie także tytułu najlepszego zawodnika mistrzostw, który zdobył przed rokiem.

Jak relacjonuje Dariusz Syrnicki trener i prezes ŁKK w kata Maciej Tercjak rywalizując w stawce kilkunastu zawodników już w pierwszej turze okazał się najlepszy. Prowadzenie utrzymał także w turze finałowej zwyciężając z wyraźną przewagą. W kumite stoczył  cztery bardzo szybkie, wymagające pojedynki w każdym z nich zaznaczając przewagę nad rywalami co dało mu tytuł Mistrza Polski i w tej konkurencji.
- Trzecia konkurencja, w której rywalizowali młodzieżowcy, to walki pełnokontaktowe – przekazuje Syrnicki. - Maciek startujący w kategorii - 65 kg nie miał nawet 5 minut przerwy na „złapanie oddechu” między walka finałową w lekkim kontakcie. a pierwszą w tej konkurencji. Przeciwnik nie brał udziału w rywalizacji we wcześniejszych zmaganiach i wyszedł do pojedynku z pełnym zapasem sił. Pomimo wyrównanego starcia nasz zawodnik nie był w stanie zaznaczyć przewagi nad rywalem i niejednogłośną decyzja sędziów przegrał pojedynek. Przed rokiem zdobył tytuł wicemistrza w tej konkurencji.

Maciek Tercjak jest studentem I roku wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę