Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Białostoczanie zajęli podium triathlonu w Łomży

Bartosz Awruk z Białegostoku wygrał drugie zawody triathlonowe „Triathlon MOSiR Łomża”, w których startowało 47 zawodników z całego kraju. Zwycięzca triumfował bezapelacyjnie w każdej z trzech konkurencji: pływaniu, jeździe rowerem i biegu. Drugi w klasyfikacji łącznej był Grzegorz Popławski, a trzeci Aleksander Kaczyński. 2. sierpnia na terenach sportowo – rekreacyjnych Portu Łomża i na plaży pogoda była „wymarzona” do rozgrywania zawodów, które zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

47 zawodników przybyło do Łomży, m.in., z Gdyni, Warszawy, Białegostoku, Okocimia, Ełku, Opoczna, Ostrołęki, Zambrowa, Kolna, Giżycka, Łysych, Wrześni i z Łomży. - Do przepłynięcia uczestnicy mieli dystans 1,4 kilometra – opowiada Marcin Marzec z MOSiR Łomża. - Najszybszy w konkurencji okazał się zawodnik z Białegostoku Bartosz Awruk, który pokonał dystans w czasie 00:15:00. Na kolejnych pozycjach dopłynęli: Grzegorz Popławski z czasem 00:17:28 i Aleksander Kaczyński z czasem 00:17:53. W miejscu, gdzie kończyło się pływanie, rozpoczynały się starty do jazdy na rowerze na dystansie 16,5 km i biegu 2,75 km. Najszybciej oba odcinki pokonał Bartosz Awruk, zwycięzca łomżyńskiego triathlonu. Czas na mecie doskonały: 00:51:35 min. Drugi pojawił się Grzegorz Popławski. Czas, jaki uzyskał to 00:55:10. Trzeci przybiegł Aleksander Kaczyński z czasem 00:55:52. Wysokie 4. miejsce zajął również reprezentant MOSiR-u Łomża - Daniel Pupek z czasem 00:57:01. Ostatni na mecie zameldował się Łukasz Rogiński z czasem 01:24:20. Trójka zwycięzców, oprócz medalu i pucharu, otrzymała nagrodę finansową, ufundowaną przez sponsora. Nagrodzona została także najlepsza zawodniczka Malwina Twardowska (czas 01:08:01), najlepszy zawodnik z Łomży - Radosław Rybicki oraz najstarszy zawodnik - Zbigniew Zieliński z Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę