Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Łomża Cup zagrała po raz trzeci

W miniony weekend w dwóch łomżyńskich halach sportowych rozgrywany był III Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „Łomża Cup 2015”. Po trzech dniach rywalizacji najlepsze okazały się odpowiednio ekipy UKS Gimbasket 15 Białystok i UKS-u Trójeczki Olsztyn. Z drużyn gospodarzy zawodów lepiej poradzili sobie chłopcy Olimpijczyka Łomża, którzy zajęli drugą lokatę. Dziewczęta z Łomży zakończyły turniej na czwartym miejscu.

Męska drużyna Olimpijczyka rozgrywała swoje mecze w hali II Liceum Ogólnokształcącego walcząc systemem każdy z każdym z ekipami Trójki Olsztyn, Piątki Lublin, MUKS-u Piaseczno, MTS-u Zambrów i Czarodziei z Bielan Warszawa. Tylko drużyna ze stolicy okazała się być łatwiejszym rywalem do gospodarzy, którzy wygrali to spotkanie 64:46. Pozostałe mecze były już zdecydowanie bardziej wyrównane - Szkoda meczu z późniejszym tryumfatorem z Olsztyna. Przespaliśmy w nim pierwszą połowę i w drugiej próbowaliśmy gonić wynik. Jednak gracze Trójeczki byli tego dnia bardzo dobrze dysponowani rzutowo i nie dali się złapać - relacjonuje trener Włodzimierz Wójcik. Ostatecznie pojedynek zakończył się przegraną Olimpijczyka 55:63. Jak się później okazało porażka łomżan z zespołem z Olsztyna była ich jedyną w całym turnieju.

W spotkaniu z Piątką Lublin żadnej z ekip nie udało się osiągnąć większej przewagi i prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W efekcie w regulaminowym czasie był remis i potrzebna była dogrywka. W niej minimalnie lepsi byli miejscowi, którzy zwyciężyli 69:67. Bardzo dziwny przebieg miał pojedynek z MTS-em Zambrów - Na początku trochę chłopcy zlekceważyli przeciwników, bo niedawno wyraźnie z nimi wygraliśmy. I oni to wykorzystali, bo w pewnym momencie prowadzili nawet 14 punktami. Na szczęście dzięki aktywnej obronie, którą postawiliśmy w IV kwarcie udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrać 64:61 - mówi Wójcik. W ostatnim spotkaniu z MUKS-em Piaseczno przez pierwsze trzy kwarty trwała wyrównana walka, ale w czwartej łomżanie przyspieszyli i dzięki temu pewnie zwyciężyli 77:66.

- Na grze zespołu w tym turnieju cieniem kładła się niedyspozycja żołądkowa lidera drużyny Krystiana Tyszki, byłem zmuszony mocno ograniczać mu czas przebywania na boisku. Mimo problemów zdrowotnych i tak w końcówkach meczów z Lublinem i Zambrowem Krystian dał ważne punkty zespołowi - ocenia opiekun Olimpijczyka - Nieźle zastępował Krystiana Sebastian Filipkowski, dał drużynie dużo zbiórek i bloków i sporo punktów spod kosza. W ataku szybkim szalał jak zwykle Dawid Olszewski, ważne punkty zdobywali jeszcze gimnazjaliści z PG 8, Kuba Adamski i Michał Roszkowski, na rozgrywaniu grę próbował uporządkować Adam Stachelski. Reszta zespołu też dołożyła swój udział do niezłego II miejsca w Turnieju.

Aż dziesięć drużyn podzielonych na dwie grupy walczyło w hali im. Olimpijczyków Polskich w turnieju dziewcząt. Orpócz zawodniczek gospodarzy, do Łomży przyjechały ekipy UKS-u 4 Ursus Warszawa, ZS nr 1 Nidzica, Czarodziei z Bielan Warszawa, Lidera Pruszków, Huragana Wołomin, SKS-u 12 Warszawa, Dwójki Działdowo i Gimbasketu Białystok. Niestety w ostatnim momencie z udziału zrezygnował AS Mrągowo, którą w grupie A zastąpił drugi zespół Olimpijczyka. Pierwsza drużyna gospodyń w rozgrywkach grupowych odniosła trzy zwycięstwa pokonując kolejno Czarodziei z Bielan 37:29, ZS nr 1 Nidzica 52:46 i klubowe koleżanki 32:23. W meczu o pierwsze miejsce w grupie łomżanki przegrały z Ursusem Warszawa 26:39 i w meczu o 3. miejsce w całych zawodach zmierzyły się z Huraganem Wołomin. W tym spotkaniu okazały się wyraźnie słabsze ulegając 30:69. Druga drużyna Olimpijczyka również rozegrała pięć meczów, wygrywając jedynie z zespołem z Czarodziei z Bielan, ale nie została sklasyfikowana - Poziom turnieju był wysoki. Tym bardziej cieszy, że mimo tego, że w zespole nie mamy wysokich zawodniczek, to pokazaliśmy że potrafimy walczyć także z mocniejszymi od siebie rywalami. cieszę się z ich postawy, bo w każdy mecz wkładały 100% swoich umiejętności i walczyły o korzystny wynik do samego końca - ocenił występ swojego zespołu trener Daniel Chojnowski - Jeśli chodzi o sam turniej to z roku na rok rozwija się i staje się coraz bardziej popularny wśród zespół z całego kraju.

Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

1. UKS „Trójeczka” Olsztyn
2. Metal-Technik Olimpijczyk Łomża
3. UKS „Piątka” Lublin
4. MUKS Piaseczno
5. MTS Zambrów
6. Czarodzieje z Bielan

Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:

 

1. UKS Gimbasket 15 Białystok
2. UKS 4 Ursus Warszawa
3. UKS Huragan Wołomin
4. GUKS Olimpijczyk Łomża
5. Lider Pruszków
6. ZS nr 1 Nidzica
7. UKS „Dwójka” Działdowo
8. Czarodzieje z Bielan
9. SKS 12 Warszawa
GUKS Olimpijczyk Łomża II – poza klasyfikacją

 

Wyróżnienia indywidualne|
Najlepsi w poszczególnych zespołach chłopców:

- Sebastian Filipkowski - GUKS „Olimpijczyk” Łomża
- Tomasz Wójcicki - MUKS Piaseczno
- Bartłomiej Reszka - UKS „Trójeczka” Olsztyn
- Mirosław Uniłowski - UKS „Piątka” Lublin
- Paweł Romanowski - Czarodzieje z Bielan
- Kacper Ołdakowski - MTS Zambrów

Najlepsi w poszczególnych zespołach dziewcząt:

- Karolina Szydłowska - GUKS „Olimpijczyk” Łomża
- Pola Szyszkowska - UKS Huragan Wołomin
- Weronika Zaworska  - UKS 4 URSUS  Warszawa
- Gabriela Kluczyńska - SKS 12 Warszawa
- Adrianna Jakubowska - Czarodzieje z Bielan
- Emilia Chętnik - GUKS Olimpijczyk Łomża II
- Anna Mierzejewska - Lider Pruszków
- Dominika Żbikowska - ZS nr 1Nidzica
- Katarzyna Bartkowska - UKS „Dwójka”Działdowo
- Karolina Ostrowska - UKS Gimbasket 15 Białystok

Pierwsza piątka turnieju chłopców:

- Marcin Włodarczyk – UKS „Trójeczka” Olsztyn
- Jakub Adamski – Metal-Technik Olimpijczyk Łomża
- Wojciech Matysek – UKS „Piątka” Lublin
- Łukasz Grelak – MUKS Piaseczno
- Figat Kamil – MTS Zambrów

Pierwsza piątka turnieju dziewcząt:

- Julia Gorbacewicz – UKS Gimbasket Białystok
- Weronika Skibicka – UKS 4 Ursus Warszawa
- Barbara Opłotna – UKS Huragan Wołomin
- Anna Wicik – GUKS Olimpijczyk Łomża
- Kamila Dylicka – Lider Pruszków

Najwszechstronniejszy zawodnik turnieju- MVP:
chłopcy - Filip Brzostowski – UKS „Trójeczka” Olsztyn
dziewczęta - Kinga Kruk – UKS Gimbasket 15 Białystok

Najlepszy obrońca turnieju
chłopcy - Dawid Olszewski – Metal-Technik Olimpijczyk Łomża
dziewczęta - Agnieszka Jędrzejewska – UKS 4 Ursus Warszawa

Najlepszy rozgrywający turnieju:
chłopcy - Krzysztof Łoś – UKS „Piątka” Lublin
dziewczęta - Kinga Leder – UKS Huragan Wołomin

Najlepszy zawodnik  turnieju z Łomży
chłopcy - Michał Roszkowski - Metal-Technik Olimpijczyk Łomża
dziewczęta - Kinga Chludzińska - GUKS Olimpijczyk Łomża

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę