Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Warsztaty kulinarne w gr III

We wtorek (21 kwietnia 2015) 4-latki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pod hasłem ,,Witaminowy zawrót głowy”.

 

Zajęcia rozpoczęliśmy piosenką pt. ,,W kuchni naszej mamy”. Wprowadzeniem do tematu zajęć były zagadki smakowe – wszystkie dzieci prawidłowo rozpoznały owoce i warzywa. Następnie pani Iza przedstawiła dzieciom i rodzicom zaproszonego gościa – panią Lucynę Babowicz, która jest szefową kuchni w przedszkolu. Pani kucharka krótko opowiedziała o swoim zawodzie oraz uświadomiła dzieciom, jak ważne są owoce i warzywa w diecie dziecka.

Warsztaty kulinarne rozpoczęliśmy od umycia rąk w łazience oraz   jak przystało na prawdziwych kucharzy – założenia fartuszków. Dzieci przy pomocy rodziców wykonywały potrawy z owoców i warzyw, tj. ,,Fantazyjne kanapki na wesoło”, ,,Sałatka pełna witamin” – sałatka owocowa oraz koktajl owocowy. Pani Lucynka przez całe zajęcia dzielnie pomagała każdemu małemu kucharzowi, a w szczególności pomagała przy robieniu bardzo smacznych koktajli. Gdy powierzone zadania zostały wykonane  nastąpiła wspólna degustacja. Wszystkie potrawy były bardzo kolorowe, pomysłowe, smaczne, a przede wszystkim bardzo zdrowe.  Na koniec warsztatów nasi wspaniali i utalentowani kucharze otrzymali pamiątkowy dyplom.

Dziękuję wszystkim rodzicom oraz babci za przybycie na warsztaty i tak wielkie zaangażowanie podczas zajęć. Podziękowania należą się również pani Lucynce – naszej kucharce, że zaszczyciła nas swoją obecnością. Zachęcam wszystkich do wykonywania potraw wspólnie z dziećmi również w domu, a gdy będą podane w sposób ciekawy, to na pewno żadne dziecko się im nie oprze.

 

Autor tekstu: Izabela Sztejno

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę