środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomżyńscy rajdowcy zdobyli Słomczyn

Łomżyńska załoga spod znaku Linguo HexaBank rally team zdobyła pierwsze miejsce w Klasie 3. (samochody z silnikami wolnossącymi o pojemności od 1400 cm3 do 1600 cm3) podczas pierwszej eliminacji tegorocznych zmagań o Puchar Toru Słomczyn. Łomżyńska ekipa Adam Krupa i Adam Olkowicz jadąca Oplem Corsą GSi po torze w Słomczynie ścigała się w gronie 16 załóg.

W tego typu imprezach regułą jest, że mogą w nich startować wyłącznie pojazdy dopuszczone do ruchu na drogach publicznych. Jednak specyfiką sprintu organizowanego przez Automobilklub Rzemieślnik jest to, że biorą w niej udział również samochody specjalnie przygotowane do sportu i mogące się poruszać wyłącznie po rajdowych i wyścigowych trasach. Warto wspomnieć, że tor w Słomczynie nierzadko wykorzystywany jest również przez czołowe polski załogi rajdowe jako miejsce intensywnych treningów oraz testów sprzętu. Sobotnia eliminacja była pierwszą z pięciu zaplanowanych na bieżący sezon zmagań o Puchar Toru Słomczyn. Samochody i kierowcy rywalizowali na wymagającym torze rallycross-owym oraz odcinkach o nawierzchniach szutrowych i betonowych. Załoga z Łomży rywalizowała w najsilniej obsadzonej Klasie 3.
- Utytułowani i doświadczeni konkurenci w swoich mocnych autach gwarantowali, że o zdobycie wysokiej pozycji będzie bardzo trudno – opowiadają łomżyńscy rajdowcy, którzy jak mówią na sobotni rajd przyjęli prostą zasadę: od początku jechać jak najszybciej, hamować jak najpóźniej i wystrzegać się pułapek, które mogą wyeliminować sprzęt z dalszej jazdy. - Dopiero po zakończeniu zaciętej rywalizacji okazało się, że pomysł na sobotnie zawody pozwolił na osiągnięcie najwyższego podium – cieszą się ze zwycięstwa  Adam Krupa i Adam Olkowicz.
Puchar Toru Słomczyn nie jest jedynym cyklem w sezonie 2015, w którym biorą udział łomżyńscy rajdowcy. Startują również w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku, brali też udział w trzech imprezach prestiżowego Królewski Winter Cup 2015.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0