Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżynianki grają w nogę najlepiej w Podlaskiem

Po dwóch dniach pasjonującej i trudnej rywalizacji poznaliśmy piłkarskie mistrzynie województwa podlaskiego do lat 8, 10 i 12. W finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w dwóch kategoriach wiekowych U-8 i U-10 triumfowały dziewczęta z zespołu Łomżyczka Łomża (drużyna U-12 zajęła czwarte miejsce), których trenerem jest Henryk Pestka. Utalentowane 10-latki z Łomży będą więc stanowiły filar reprezentacji województwa podlaskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Najmłodsze podopieczne Henryka Pestki wyprzedziły w XV Turnieju Tymbarku zespół Calineczki Augustów, natomiast średni skład – SP Rosochate Kościelne. W kategorii U-8 Anna Popkowska z Łomżyczki Łomża zdobyła tytuł najlepszej strzelczyni turnieju, trafiając 11 razy do bramki. Z kolei w U-10 Martyna Truskolaska okazała się najlepszą bramkarką, co przyczyniło się do mistrzostwa. Z walecznych podopiecznych bardzo dumny jest ich trener. - Przede wszystkim, trzeba znaleźć w Łomży i poza Łomżą chętne dziewczyny, a później starać się z nich ułożyć jak najlepszą drużynę – odpowiada Henryk Pestka, zapytany o receptę na ten sukces w rywalizacji wojewódzkiej. - Reszta zależy od dziewczyn, ich punktualności i dyscypliny w treningach. A z tym są problemy, bo mamy dziewczyny ze wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych. Zebrać je w jednym dniu na treningu to jest fizyczna niemożliwość. I praktycznie dopiero na takim turnieju jak „Z podwórka na stadion” Tymbarku spotykamy się w naszym optymalnym składzie. Wtedy w pierwszym meczu pojawia się stres i dopiero w kolejnych spotkaniach dochodzimy do jakiejś przyzwoitej formy. I wygrywamy...
Podczas rozgrywanych meczów widać było, że dziewczynki z Łomżvczki Łomża grają już na tyle dobrze i na boisku z sobą razem też dobrze się czują, że szybko złapały rytm gry, co zaowocowało także dobrymi wynikami. - Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra – potwierdza trener Pestka. - Oczywiście, duża w tym jest również zasługa rodziców, szczególnie jeśli chodzi o nasze najmłodsze mistrzynie województwa podlaskiego w piłce nożnej. Gdyby rodzice nie przywozili dziewczynek na treningi, to prawdopodobnie tej drużyny już by nie było. Mamy rozgrywki tylko raz w tygodniu w poniedziałki w hali, ale zaraz wejdziemy z dziewczynkami na boisko i będziemy starali się z tego zespołu ulepić drużynę na eliminacje do U-10 w przyszłym roku. Mam nadzieję, że mistrzowską.
Trochę mniej szczęścia mieli w Sokółce chłopcy z UKS Piątka Łomża, ulegając UKS Talencik z Białegostoku. W sumie niewiele brakowało, a piłkarscy podopieczni Janusza Szmitko z SP nr 5 w Łomży wystąpiliby na Stadionie Narodowym 2. maja tuż przed finałem Pucharu Polski. Jednak na pociechę mają sukces: za największy talencik indywidualnie uchodzić może Jakub Firmuga z UKS Piątka, który cieszy się dziś tytułem najlepszego zawodnika turnieju w kategorii U-8 chłopców.

Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę