Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

"BĄDŹ BEZPIECZNY W SWOIM ŚRODOWISKU"

W dniach od 3 października do 30 listopada 2011 roku Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży realizowało, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży, program profilaktyczny pt. „Bądź bezpieczny w swoim środowisku”.

Programem objęte były dzieci pięcio i sześcioletnie wraz z rodzicami. Cele programu były zgodne z przyjętymi do realizacji zadaniami „Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2011 rok” natomiast zajęcia edukacyjne i profilaktyczne prowadzone w jego ramach dostosowane zostały do umiejętności przedszkolaków i problemów, z którymi zetknąć się mogą ich rodzice.
W ramach zajęć przeprowadzono: konkurs plastyczny pt. „Potrafię mówić NIE – narkomania, alkoholizm, palenie tytoniu”, spotkanie z policjantem pt. „Kierowco nie pij”, spotkanie rodziców z psychologiem panią Danutą Kudaj z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dotyczące tematyki alkoholowej, wykonanie plakatu z hasłem „Stop  używkom”, konkurs wiedzy o zagrożeniach wynikających z uzależnień wśród dzieci i ich rodziców.
Jako zwieńczenie programu w przedszkolu w piątce, w dniu 29 listopada 2011 r. odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Mamo, tato nie pal!”. Spektakl w wykonaniu pięcio- i sześciolatków przygotowany został przez nauczycielki Marię Danielską  Barbarę Florczyk  i Grzegorza Narewskiego . Poprzez swoją grę aktorską dzieci wyraziły wiedzę o niebezpieczeństwie wiążącym się z paleniem papierosów. Podczas inscenizacji mali aktorzy świetnie wcielili się, między innymi, w rolę mamy i taty uzależnionych od papierosów, dzieci  które ostrzegały rodziców o zagrożeniach wynikających z palenia papierosów i Dinka – przyjaciela czystego powietrza. Ponadto dzieci dały się poznać jako doskonali recytatorzy i uzdolnieni wokaliści.

Redakcja:
Barbara Florczyk, Maria Danielska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 30 listopada 2011 20:06
Data ostatniej edycji: śr, 30 listopada 2011 22:22:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę