Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Korytkowska coraz szybsza

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Justyna Korytkowska, zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża po raz piąty w tym sezonie ustanowiła rekord życiowy. Podczas Meeting National D1 de Metz Moselle athlelor we Francji popisała się mocnym i skutecznym finiszem, zwyciężając w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. - Czas 9:48.67 jaki uzyskała biegaczka jest nową „życiówką” poprawioną o 1.10 sek. oraz jest to najlepszy wynik w tym roku w Polsce i jednocześnie 4-ty rezultat w historii polskiej LA – podkreśla trener i mąż zawodniczki Andrzej Korytkowski.

Bieg  przez pierwsze trzy okrążenia był rozgrywany w szybkim tempie i była nadzieja  uzyskania minimum na Mistrzostwa Świata (9:43.0) do koreańskiego Daegu, jednak później tempo wyraźnie „siadło” i zawodniczki zaczęły szykować się do finiszu oraz walki o zwycięstwo – relacjonuje Korytkowski. - Na ostatnim okrążeniu mocno przyśpieszyła uczestniczka Drużynowych Mistrzostw Europy Valeriya Mara (Ukraina), jednak końcowe 150 metrów od rowu z wodą do mety to popis Justyny która zwyciężyła z przewagą 2 sekund. Liczyłem na dobry występ  ponieważ w minionym tygodniu Justysia na mitingu w Warszawie uzyskała znakomity rezultat na 1500m (4:19.76 sek.) poprawiając rekord życiowy aż o 13 sekund co na tym poziomie to bardzo dużo – dodaje Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę