Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Igrzyska czas zacząć...

Tradycyjnym barwnym korowodem ulicami Łomży rozpoczęły się XI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Zawody od lat, dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizuje łomżyński Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. W tegorocznej edycji Igrzysk udział bierze około pół tysiąca młodych polskich sportowców z sześciu państw Europy Wschodniej i Środkowej. W tym roku po raz pierwszy młodzi sportowcy będą rywalizować także o kryształowy Puchar Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Tym razem inauguracja Igrzysk po raz pierwszy odbyła się na stadionie miejskim przy ul Zjazd. To tu doszedł barwny korowód uczestników Igrzysk, który wyruszył z Katedry po sprawowanej tu w intencji młodych sportowców Mszy świętej. Na stadionie, przy dźwiękach orkiestry z Solecznik na Litwie, uroczystego otwarcia Igrzyska dokonali Krzysztof Łachmański sekretarz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego.
- W tym roku w Igrzyskach bierze udział blisko 500 młodych sportowców z Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i Polski. Najmłodsi uczestnicy mają po 7 lat, a najstarsi po 16 – mówi Hanka Gałązka prezes Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży.
Zawody w 12 dyscyplinach sportowych: lekkiej atletyce, piłce nożnej, siatkówce dziewcząt, minikoszykówce chłopców, piłce ręcznej, tenisie stołowym, karate, taekwondo, zapasach, strzelectwie sportowym, pływaniu i szachach rozgrywane będą przez cały tydzień.
- Wśród trofeów o jakie walczyć będą młodzi sportowcy jest także – po raz pierwszy w historii Igrzysk – Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Bronisław Komorowski ufundował piękny kryształowy puchar fair play – mówi Gałązka.  
XI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły zakończą się w piątek. Warto dodać, że Igrzyska, poza częścią sportową, oferują młodzieży reprezentującej różne kraje i środowiska szeroko pojętą integrację, uczą tolerancji dla odmiennych kultur i tradycji, pozwalają nawiązać liczne kontakty i przyjaźnie. Dla wielu uczestników są okazją do poznania kraju swoich przodków i doskonalenia języka polskiego.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Hanka Gałązka prezes Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Łomży
Foto: Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego i Krzysztof Łachmański sekretarz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę