Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Lubiejewska, Lenczewska, Dobkowski i Lubiejewska...

Z czterema medalami i dwoma tytułami Mistrza Polski wracają z Torunia do Łomży zawodnicy ŁKS” Prefbet Śniadowo” Łomża. W Toruniu w weekend rozgrywane były Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Łomżyński klub drużynowo zajął wysokie 9. miejsce w gronie 177 klubów.

Już pierwszego dnia Mistrzostw świetnie zaprezentowała się Ewelina Lubiejewska. Zawodniczka klubu LŁKS” Prefbet Śniadowo” Łomża, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w biegu na 3000 metrów. Czas jaki uzyskała 9:41.86 to jej „życiówka” oraz nowy rekord województwa podlaskiego juniorów poprawiony o 5.63sek.
W sobotę na podium stanęła kolejna zawodniczka „Prefbetu” Żaneta Lenczewska. Podopieczna trenera Marcina Jasionka, zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Wynik Żanety to 48.26m.
Bardzo dobra dla łomżyńskich sportowców była także niedziela. Najpierw po tytuł mistrzowski w rzucie młotem 6kg sięgnął Sebastian Dobkowski (tr. Bogumił Chlebiński), a następnie Ewelina Lubiejewska zajęła trzecie miejsce w biegu na 5000m. Czas 17:39.93 to nowy rekord życiowy tej zawodniczki aż o …58 sekund lepszy od poprzedniego. 
Sebastianowi do zwycięstwa wystarczył wynik 65.43m, tj. o ponad 4 metry gorzej od rekordu życiowego. Jak mówi zawodnik przyczyną tego jest przeziębienie, które trzyma go już tydzień. Na szczęście nie wpłynęło to na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Medal zdobyty przez Sebastiana w Toruniu to już 4-ty „krążek” jaki zdobył na Mistrzostwach Polski, nieprzerwanie od czterech lat. Kolejny start Dobkowskiego to Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinie.

Oprócz zdobyczy indywidualnych, również dobrze wypadł „PREFBET” drużynowo zajmując w gronie  177 klubów wysokie 9-te miejsce ze zdobyczą 69 punktów, co jest najlepszym występem łomżyńskiego klubu na MPJ. Wcześniej  najlepszy wynik należał również do „PREFBETU”  , a było to 55pkt., również 4 medale( ale tylko 1 złoty)  w 2008 roku w ….Toruniu. Najbliższe zawody rangi mistrzowskiej już w następny weekend w Gdańsku (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę