czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Lubiejewska, Lenczewska, Dobkowski i Lubiejewska...

Z czterema medalami i dwoma tytułami Mistrza Polski wracają z Torunia do Łomży zawodnicy ŁKS” Prefbet Śniadowo” Łomża. W Toruniu w weekend rozgrywane były Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Łomżyński klub drużynowo zajął wysokie 9. miejsce w gronie 177 klubów.

Już pierwszego dnia Mistrzostw świetnie zaprezentowała się Ewelina Lubiejewska. Zawodniczka klubu LŁKS” Prefbet Śniadowo” Łomża, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów w biegu na 3000 metrów. Czas jaki uzyskała 9:41.86 to jej „życiówka” oraz nowy rekord województwa podlaskiego juniorów poprawiony o 5.63sek.
W sobotę na podium stanęła kolejna zawodniczka „Prefbetu” Żaneta Lenczewska. Podopieczna trenera Marcina Jasionka, zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Wynik Żanety to 48.26m.
Bardzo dobra dla łomżyńskich sportowców była także niedziela. Najpierw po tytuł mistrzowski w rzucie młotem 6kg sięgnął Sebastian Dobkowski (tr. Bogumił Chlebiński), a następnie Ewelina Lubiejewska zajęła trzecie miejsce w biegu na 5000m. Czas 17:39.93 to nowy rekord życiowy tej zawodniczki aż o …58 sekund lepszy od poprzedniego.
Sebastianowi do zwycięstwa wystarczył wynik 65.43m, tj. o ponad 4 metry gorzej od rekordu życiowego. Jak mówi zawodnik przyczyną tego jest przeziębienie, które trzyma go już tydzień. Na szczęście nie wpłynęło to na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Medal zdobyty przez Sebastiana w Toruniu to już 4-ty „krążek” jaki zdobył na Mistrzostwach Polski, nieprzerwanie od czterech lat. Kolejny start Dobkowskiego to Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinie.

Oprócz zdobyczy indywidualnych, również dobrze wypadł „PREFBET” drużynowo zajmując w gronie  177 klubów wysokie 9-te miejsce ze zdobyczą 69 punktów, co jest najlepszym występem łomżyńskiego klubu na MPJ. Wcześniej  najlepszy wynik należał również do „PREFBETU”  , a było to 55pkt., również 4 medale( ale tylko 1 złoty)  w 2008 roku w ….Toruniu. Najbliższe zawody rangi mistrzowskiej już w następny weekend w Gdańsku (Młodzieżowe Mistrzostwa Polski)