Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża bez sukcesów na OOM w taekwondo olimpijskim

W hali im. Olimpijczyków Polskich odbyła się turniej taekwondo olimpijskiego rozegrany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. W sumie do Łomży przyjechało 200 zawodników, 35 trenerów i 28 sędziów z całego kraju.

Aby móc wystartować w imprezie, trzeba było przebrnąć przez eliminacje - Polska została podzielona na dwie strefy - wschodnią i zachodnią i wg tego podziału były przeprowadzane kwalifikacje. Najliczniejsze ekipy wystawiły województwa mazowieckie, wielkopolskie i warmińsko-mazurskie - tłumaczy wiceprezes Zarządu KU PWSIP Łomża i trener taekwondo, Jerzy Miller. Wśród tak licznego grona taekwondzistów było tylko trzech zawodników z Łomży - Angelo Miller (kat. do 41kg), Tomasz Wieczorek (kat. do 45kg) - obaj z klubu Medyk oraz Tomasz Tomala (kat. do 61kg) - KU AZS PWSIP. Niestety żadnemu z nich nie udało się wywalczyć medalu. Miller i Tomala ukończyli rywalizację w swoich grupach na piątych miejscach, a Wieczorek był dziewiąty.
- W tym roku mieliśmy mniejszą ilość zakwalifikowanych zawodników. Nie do końca jesteśmy zadowoleni, bo tego w tego typu zawodach regularnie odnosiliśmy sukcesy. W sumie to pierwszy taki nieudany nasz start. Mieliśmy trochę pecha w losowaniu. Już w eliminacjach nasi zawodnicy trafiali na późniejszych mistrzów Polski - ocenia Tomasz Myśliński, trener AZS-u Łomża. Słabsze występy spowodowały, że w klasyfikacji klubowej zarówno Medyk jak i AZS PWSIP zostały sklasyfikowane na odległych miejscach.

Mimo braku sukcesów sportowych prezes Miller dostrzega pewne pozytywy - Organizacja imprezy była dużym wyzwaniem logistycznym, ale uważam, że nasi studenci i trenerzy spisali się na piątek z plusem. Oprócz tego, że pod tym względem wszystko się udało, pozyskaliśmy matę i sprzęt elektroniczny, który sfinansowało Ministerstwo Sportu. Jest to dla nas bez wątpienia duża pomoc - dodaje Miller. Przygotowanie Olimpiady chwalił również wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Wojciech Kowalski - Uważam, że są to jedne z lepiej zorganizowanych zawodów w tym roku. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę