Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Chodzenie z kogutkiem

To staropolski zwyczaj związany z Poniedziałkiem Wielkanocnym. Ten dzień był czasem na odwiedzanie sąsiadów, dalszej rodziny; czasem na radosne piosenki, żarty i wierszyki.

Młodzieńcy spędzali czas na "chodzeniu z kogutkiem", gromadnie odwiedzali domy, śpiewali piosenki, wygłaszali wierszyki za co sąsiedzi nagradzali smakołykami bądź pisankami.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi 18 kwietnia 2011r delegacja starszaków też ruszyła z kogutkiem i świątecznymi życzeniami . Odwiedziliśmy Pana Prezydenta Miasta Łomża Mieczysława Czerniawskiego, Redakcję Tygodnika Podlaskiego KONTAKTY, TV Łomża, Redakcję Tygodniaka NAREW oraz GAZETY WSPÓŁCZESNEJ, a także Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę