Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Łomża da 100 000 złotych na ŁKS 1926 Łomża

Dotację w wysokości 100 tys zł otrzyma z ratusza Łomżyński Klub Sportowy 1926 na „udział w rozgrywkach piłki nożnej na terenie województwa podlaskiego”. Prezydent Mieczysław Czerniawski wczoraj podpisał zarządzeni dzielące pomiędzy 22 kluby sportowe z miasta ponad pół miliona złotych. Dotacja na ŁKS jest zdecydowanie największa. Najniższa przyznana dotacja to raptem 3,2 tys zł.

Podziału pieniędzy dokonano rozstrzygając ogłoszone „pod presją” przed miesiącem konkursy na realizację ze środków budżetu miasta zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Pieniądze na ŁKS pochodzą z wyodrębnionej puli na „sport zawodowy” - „przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia”. W sumie do podziału było 180 tys zł . Najwięcej 100 tys dostał ŁKS. Grający w tej samej IV lidze drugi łomżyński zespół piłkarski Klub Sportowy „Perspektywa” na „udział drużyny w rozgrywkach IV ligi”, otrzyma z miasta jedynie 10 000 zł. Z tej puli środki przypadły jeszcze Klubowi Uczelnianemu AZS PWSiP, którego zawodniczki walczą o ekstraklasę w tenisie stołowym (40 tys zł), UKS „Jedynka” na „przygotowanie siatkarek do walki o II Ligę Kobiet” (10 000 zł.), oraz Ludowemu Łomżyńskiemu Klubowi Sportowemu „Prefbet- Śniadowo” Łomża, który na zadanie „przygotowanie i udział zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża do startu w Lidze Seniorów, Mistrzostwach Polski i innych zawodach w kategorii seniorów” otrzyma z miasta dotację w wysokości 20 000 zł.

Oto pozostałe dotacje jakie mają otrzymać kluby sportowe z miasta (kolejność według wielkości przyznanej dotacji) 

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet – Śniadowo” Łomża na zadanie „Przygotowanie i udział zawodników LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża we współzawodnictwie ogólnopolskim – sport dzieci i młodzieży”, dotacja w wysokości 41 100 zł.

Podlaska Federacja Sportu w Białymstoku na zadanie „Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych”, dotacja w wysokości 30 000 zł.

Ludowy Klub Sportowy Narew- Kurpiewski Łomża na zadanie „Udział w systemie sportu młodzieżowego”, dotacja w wysokości 29 200 zł.

Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy na zadanie „ Realizowanie programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego”, dotacja w wysokości 26 600 zł.

Szkolny Klub Tenisa Stołowego na zadanie „Organizowanie nieodpłatnych zajęć z tenisa stołowego”, dotacja w wysokości 27 400 zł.

Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” na zadanie „ Gramy w piłkę ręczną”, dotacja w wysokości 24 600 zł.

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości na zadanie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w taekwondo olimpijskim oraz tenisie stołowym”, dotacja w wysokości 24 500 zł.

Łomżyński Klub Karate na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w 2011 roku”, dotacja w wysokości 21 900 zł.

Klub Sportowy „Perspektywa” na zadanie „Trenuję, robię wyniki – odrzucam papierosy , alkohol i narkotyki”, dotacja w wysokości 20 357 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” na zadanie „Program szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubu w systemie sportu młodzieżowego w 2011 roku” dotacja 18 800 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Technik” na zadanie „ Prowadzenie nieodpłatnych zajęć sportowych (gry sportowe, siłownia , zapasy) dla młodzieży w czasie wolnym od obowiązków szkolnych”, dotacja w wysokości 16 600 zł.

Gimnazjalny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” na zadanie „Program szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach GUKS Olimpijczyk w Łomży”, dotacja w wysokości 14 300 zł

Uczniowski Klub Sportowy „Żak” na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych, dokończenie XII i organizacja XIII edycji Szachowej Ligi Szkolnej”, dotacja w wysokości 12 000 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” na zadanie „ Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego”, dotacja w wysokości 11 600 zł.

Łomżyński Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” na zadanie „Zajęcia sportowe alternatywą uzależnień”, dotacja w wysokości 11 200 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Łomżyczka 10” na zadanie „Realizacja programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży szkolnej w 2011 roku”, dotacja w wysokości 11 000 zł.

Młodzieżowy Klub Sportowy „Medyk” na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w taekwondo olimpijskim”, dotacja w wysokości 10 500 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Technik” na zadanie „Program szkolenia dzieci i młodzieży w zapasach dziewcząt i chłopców oraz udział w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego”, dotacja w wysokości 10 000 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Karate – do” na zadanie „Bezpieczne dziecko – bezpieczna szkoła – Stop agresji i przemocy”, dotacja w wysokości 8 200 zł.

Klub Sportowy Maraton na zadanie”Realizacja programu szkolenia sportowego oraz udział we współzawodnictwie sportowym juniorów w 2011 roku w dziedzinie sportowej szachy”, dotacja w wysokości 7 200 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Herkules” na zadanie "Organizowanie nieodpłatnych pozalekcyjnych zajęć sportowych jako alternatywnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzieży ze środowisk szczególnie zagrożonych patologiami, w tym w szczególności na realizację programów szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w uczniowskich klubach sportowych", dotacja w wysokości 6 000 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” na zadanie „Udział siatkarek UKS Jedynka Łomża w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorek”, dotacja w wysokości 5 000 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Return” na zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży w UKS Return Łomża”, dotacja w wysokości 4 800 zł.

Uczniowski Klub Sportowy „Piątka” na zadanie „Program szkolenia dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego”, dotacja w wysokości 3 200 zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę