Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Orliki powstaną w Piątnicy i Wiźnie

W Piątnicy i Wiźnie powstaną w tym roku wielofunkcyjne boiska sportowe w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Zarząd województwa po przeanalizowaniu dziś zgłoszeń gmin i powiatów, które chciałyby w tym roku skorzystać z programu, postanowił rekomendować radnym sejmiku budowę takich kompleksów w pięciu gminach: Krynki, Krypno, Piątnica, Wizna i Kleszczele. - Przez trzy lata funkcjonowania programu w województwie powstało 66 „Orlików”, z czego 23 na ternie byłego województwa łomżyńskiego – mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa i koordynator programu.

Przypomnijmy, koszt budowy „Orlika” wynosi około miliona złotych. Standardowo w sfinansowaniu inwestycji uczestniczą w równych proporcjach gmina, Urząd Marszałkowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
- W przypadku gmin wskazanych przez zarząd, w tym i Piątnicy i Wizny, dotacja jaką otrzymają z MSiT może sięgać nie 33%, a nawet 47% kosztów inwestycji – mówi Piorunek dodając, że gminy te mogą taką dotacje otrzymać, bo ich dochody w przeliczeniu na mieszkańca wynoszą poniżej tysiąca złotych. - Rekomendacja zarządu dla pięciu gmin oznacza, że w budżecie województwa znajdą się pieniądze - po 333 tysiące złotych – dla każdej z tych pięciu gmin, a więc ich wykład własny będzie symboliczny – dodaje Piorunek.

Od uruchomienie programu „Moje boisko – Orlik 2012” w  Polsce powstało już ponad 1500 „Orlików”. Dwa z nich znajdują się w Łomży. Jeden przy ul. Katyńskiej, drugi jest przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę