Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Lubiejewska z pierwszym medalem Mistrzostw Polski dla Łomży w 2011 roku

Główne zdjęcie
Ewelina Lubiejewska na drugim miejscu podium

Będąca w wysokiej formie Ewelina Lubiejewska zdobyła tytuł v-ce Mistrzyni Polski w biegu na 3000m. Zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża świetnie pobiegła podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Spale. - Bardzo chciałam zdobyć medal, fajnie że się udało, to mój piąty „krążek” Mistrzostw Polski więc mam taki mały jubileusz. - mówi Ewelina Lubiejewska.

Spośród grona zawodniczek Ewelina była jedną z sześciu faworytek, które miały walczyć o medale. Jednak już po przebiegnięciu 1200 metrów było jasne, że medale są „podzielone”, gdyż Ewelina i dwie inne zawodniczki uzyskały sporą przewagę i bezpiecznie zmierzały do mety.
- Ciężar prowadzenia wzięła na siebie nasza zawodniczka, ponieważ nie chcąc niemiłych niespodzianek zdecydowała się na rozerwanie stawki – relacjonuje Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu. -  Na ostatnich 500- set metrach Ewelina zaatakowała mocniej i wraz z Pauliną Furmańską (Lubusz Słubice) szybko oderwały się od Kornelii Kostki (KKL Kielce), jednak długie prowadzenie biegu nie pozostało bez wpływu. Na ostatnich 200- tu metrach rywalka wyszła na prowadzenie i „dowiozła” zwycięstwo do mety, którą tuż za nią minęła nasza biegaczka.
- Nie byłoby tego sukcesu bez pomocy nauczycieli i dyrektora pana Józefa Przybylskiego z II LO, którego jestem uczennicą – mówi Lubiejewska. - Pragnę też bardzo podziękować panu Krzysztofowi Czarneckiemu, który pomaga mi w przygotowaniach czego efektem jest również ten medal.
Dzięki temu medalowi przedłużyliśmy do dziewięciu kolejnych lat passę zdobyczy medali Halowych Mistrzostw Polski – podkreśla Andrzej Korytkowski. - Co więcej Ewelina otworzyła drugą setkę medali z oficjalnych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce na ziemi łomżyńskiej. Setnym było niespodziewane Mistrzostwo Polski w sztafecie 4x400m młodzieżowców w 2010r. Jak na razie Ewelina rozwija się wręcz wzorcowo, przez kolejne 4 lata zdobyła kolejne medale MP i jest reprezentantką Kraju, bije rekordy województwa oraz trzykrotnie oparła się o rekord Polski. Mam nadzieję, że to dopiero początek dalszych sukcesów - dodaje.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę