Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Spotkanie opłatkowe w "piątce"

"A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości, Będziemy z sobą dzielić Opłatek - Chleb Miłości... Oto już cud się spełnia, już biją w niebo dzwony. O witajże nam, Jezu, w Betlejem położony... Niechaj zamilkną swary, zawiści, ludzkie złości. Noc święta, wigilijna... dzielmy - CHLEB MIŁOŚCI" W środę 15 grudnia 2010r w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe. Na uroczystość przybyli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, Kanclerz Kurii Diecezji Łomżyńskiej Ksiądz Prałat Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego Ksiądz Prałat Jerzy Abramowicz, Radna Rady Miejskiej Alicja Konopka, Prezes SM „Perspektywa” Leszek Konopka, Przyjaciel Przedszkola Dyrektor Zarządu ŁPRI Sp. z oo w Łomży Waldemar Chludziński, Rodzice i Bliscy wychowanków oraz Pracownicy placówki.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor przedszkola Jadwiga Juchniewicz serdecznym powitaniem zgromadzonych. Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie tego jednego, wyjątkowego dnia w roku jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia. W dalszej części uroczystości wystąpiły dzieci z Jasełkami przygotowane przez nauczycielki przedszkola Agatę Komorowską i Barbarę Tyszka. Sześcio- i pięciolatki z wielkim zaangażowaniem przedstawiły widowisko związane z historią narodzenia Jezusa w Betlejem. I tak jak za dawnych czasów Józef i Maryja nie mogli znaleźć miejsca w Betlejem, aż w końcu zamieszkali w lichej stajence, gdzie na świat przyszedł Zbawiciel. Do Dzieciątka Jezus przybywali Aniołowie, Pasterze, Królowie i Dzieci, składając przeróżne dary. Wyjątkowy nastrój i ciepło zawierał wiersz "Chleb Miłości" recytowany wspólnie przez nauczycielki i rodziców po występie przedszkolaków. Całej społeczności zgromadzonej na spotkaniu bożonarodzeniowe życzenia złożył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup, a dzieciom zgodnie ze słowami zawartymi w jasełkach życzył w szczególności "czystych serc". Po odczytaniu Ewangelii przez Księdza Kanclerza odbyła się najważniejsza część spotkania dzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Podczas uroczystości grał i śpiewał kolędy i pastorałki oraz akompaniował małym aktorom nauczyciel rytmiki Grzegorz Narewski.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 15 grudnia 2010 21:47
Data ostatniej edycji: cz, 16 grudnia 2010 17:01:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę