Zwycięstwo i porażka na koniec rundy jesiennej

W zupełnie innych nastrojach zakończyli rundę jesienną piłkarze obu łomżyńskich drużyn. ŁKS grając na „pół gwizdka” pokonał LZS Narewka 3:0, a Perspektywa uległa na wyjeździe Cresovii Siemiatycze 1:3.

Podopieczni trenera Mirosława Dymka już w pierwszej połowie praktycznie zapewnili sobie trzy punkty. W 10. minucie Łukasz Adamski pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego. Niecały kwadrans później, po ładnej zespołowej akcji padł drugi gol dla ŁKS-u. Marcin Gałązka zagrał do boku do Patryka Szymańskiego. Ten odegrał do lepiej ustawionego Jhonna Areagi, który długo się nie namyślając wyłożył piłkę na 12 metr do wchodzącego Gałązki. Pomocnik ŁKS-u nie miał w tej sytuacji problemów z pokonaniem golkipera LZS-u.

Po przerwie do łomżanie mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale wykorzystali tylko jedną. W 67. minucie płaskim strzałem z 11 metrów popisał się Robert Cychol ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0.

Nie udał się za to wyjazd do Siemiatycz piłkarzom Perspektywy. Osiedlowi podbudowani zwycięstwem w ostatniej kolejce ze Spartą Augustów, także z Cresovią liczyli na dobry wynik. Niestety mimo prowadzenia uzyskanego w 20. minucie za sprawą Adama Zalewskiego oraz kilku znakomitych sytuacji do podwyższenia wyniku podopieczni trenera Hieronima Łady wrócili do Łomży bez punktów. Jeszcze przed przerwą wyrównał najlepszy strzelec gospodarzy, Kamil Zakrzewski. Pod koniec drugiej połowy dwa kolejne gole zdobyli Grzegorz Badowiec i ponownie Zakrzewski. Mimo porażki z postawy zespołu zadowolony był trener łada, który podkreślił, że jego zespół nadal płacimy frycowe.

Po 15. kolejkach ŁKS nadal jest na pierwszym miejscu z przewagą 11 punktów nad drugim Orłem Kolno. Perspektywa zajmuje obecnie piętnastą, spadkową pozycję, jednak do czternastego Piasta Białystok traci tylko punkt. Mimo, że runda jesienna zakończyła się to, w jeszcze w listopadzie piłkarze rozegrają dwie kolejki z wiosny. W czwartek, 11 listopada ŁKS u siebie z Gryfem Gródek, a Perpa wyjedzie do Kolna na mecz z tamtejszym Orłem. Oba spotkania rozpoczną się o 12.00. Ostatnia w tym roku kolejka zaplanowana jest na niedzielę, 14 listopada. ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Włókniarzem Białystok (godz. 13.00), a Perspektywa podejmie Znicz Suraż (godz. 12.00).