Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Rekordowy rok „Prefbetu Śniadowo” Łomża

Główne zdjęcie
Andrzej Korytkowski, prezes Ludowego Łomżyńskiego Kluby Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża

Rekord Europy, 11 medali Mistrzostw Polski i 9 rekordów województwa to niektóre osiągnięcia sportowców Ludowego Łomżyńskiego Kluby Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża w zakończonym właśnie sezonie sportowym. Jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes kluby, to był najlepszy sezon w historii klub, choć wcale się taki nie zapowiadał.

- Do lipca zapowiadało się, że będzie to jeden z gorszych sezonów, ale Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a w szczególności znakomite dla nas Młodzieżowe Mistrzostwa Polski pozwoliły zweryfikować plany i podjąć próbę pobicia własnego rekordu ziemi łomżyńskiej w ilości zdobytych punktów oraz ilości medali z Mistrzostw Polski w jednym roku. Dzięki świetnemu występowi w ostatniej kategorii tj. młodzików oba plany powiodły się – mówi Korytkowski.
Oto główne sukcesy „Prefbetu Śniadowo” Łomża w 2010r.:

 • 300,63 punktów (REKORD ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ), w ministerialnym współzawodnictwie sport dzieci i młodzieży
 • 6-ciu reprezentantów Kraju
 • 11 medali Mistrzostw Polski - zdobyte we wszystkich kategoriach wiekowych oraz 6 medali zawodów ogólnopolskich (LZS, Samsung Cup i Czwartki LA)
 • Rekord Europy 13-sto latków w rzucie piłeczką palantową – Marcin Makowski
 • Sebastian Dobkowski uzyskuje 2-gi wynik na Świecie (w 2010r.) w rzucie młotek w kat. jun. młodszego oraz zajmuje 4-te miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich do lat 18 w Singapurze
 • Anna Jesień bierze udział w Mistrzostwach Polski Seniorów (Barcelona) oraz startuje w Diamentowej Lidze w najbardziej prestiżowych mitingach LA
 • 1 miejsce Joanny Fiodorow podczas młodzieżowego meczu Polska – Niemcy (rzut młotem)
 • Katarzyna Smakowska zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski (na hali, w biegu przełajowym oraz na stadionie), reprezentuje również Polskę na europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich do lat 18-tu
 • Ewelina Lubiejewska osiągnęła 2-gi wynik, a Katarzyna Smakowska 5-ty wynik w historii Polskiej Lekkiej Atletyki na 2000m z przeszkodami w kategorii Juniora Młodszego
 • zawodnicy „PREFBETU” ustanawiają 9 rekordów województwa z czego, aż 4-ry w kategorii juniora młodszego Ewelina Lubiejewska (1500prz., 2000prz., 3000m i 5000m)

Korytkowski Andrzej  podkreśla, że wyniki mogłoby być jeszcze lepsze, ale klub na  szkolenie i przygotowanie do zawodów mia o 32,000zł mniej ni rok wcześniej.
- Otrzymaliśmy o 12 tys zł niższą dotację z miasta oraz musieliśmy przesunąć 20 tys zł na stypendia dla części zawodników – tłumaczy.
Klub osłabiły także kontuzje, które dopadły czołowych zawodników: Magdalenę Stankiewicz, Pawła Szczecha, Daniela Chylińskiego, Annę Jesień, Justynę Korytkowską i Ewelinę Lubiejewską.
- Te problemy sprawiły, że nie udało się nam awansować do zreformowanej ekstraklasy w LA i straciliśmy ok. 40pkt. oraz 3-4 medali Mistrzostw Polski – mówi Korytkowski, podkreślając jednak, że pomimo tych przeciwności klub osiągnął najlepszy wynik w historii ziemi łomżyńskiej co bardzo dobrze świadczy o sile klubu.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę