Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Sposób na witaminy - Pomarańczowy Dzień w "piątce"

To nie takie proste przekonać przedszkolaka do jedzenia warzyw i owoców. Nauczycielki z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży znalazły na to sposób i zorganizowały w poniedziałek 11 października br Pomarańczowy Dzień. Do współpracy włączyli się Rodzice wychowanków poprzez przygotowanie pomarańczowych ubranek a dodatkowo w grupie najstarszej dostarczyli gotowane warzywa i inne produkty do sałatki jarzynowej, której podstawą była oczywiście pomarańczowa marchewka.

Główna część imprezy odbyła się po śniadaniu. Starszaki z wielkim zaangażowaniem i dokładnością pokroiły warzywa. W tym czasie dzieci z grupy pięciolatków sporządziły smakowitą sałatkę owocową. Potem rozpoczęła się wspólna zabawa wszystkich przedszkolaków. Do dzieci przybyła Pani Jesień, przebrana nauczycielka, i przedszkolaki zawirowały wraz z piosenką "Kolorowe listki". Tańce uczestników przeplatały konkursy oraz konkurencje zręcznościowe: wyścig w piciu soku pomarańczowego, rozpoznawanie owoców z zawiązanymi oczami, wyścig "Warzywa na grządkę", wyścig w toczeniu dyni, czy z pomarańczą na łyżce. Po wspólnej zabawie każda z grup dzieci otrzymała zadanie do wykonania w swojej sali ułożenie puzzli, a w czasie obiadu wszyscy mieli okazję spróbować sałatek wykonanych przez pięcio- i szesciolatków. Nikt się nie oparł takim pysznościom.

Dziękujemy Rodzicom za aktywne włączenie sie w życie przedszkola.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 11 października 2010 22:54
Data ostatniej edycji: wt, 12 października 2010 23:51:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę