Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Filharmonia Kameralna im. Witodla Lutosławskiego w Łomży

Aleja Legionów 30 18-400 Łomża tel. (086) 2162481

Łomżyńska Orkiestra Kameralna działająca w Łomży od 1978 r. dostarcza mieszkańcom Łomży kontaktu na „żywo" z muzyką klasyczną, i nie tylko. W 1977 r. z inicjatywy Jana Boćniewicza, Kazimierza Bylicy, Wie­sława Sokołowskiego i Mieczysława Szymańskiego powstał w Łomży zespół orkiestrowy. Od roku następnego działa już Łomżyńska Orkiestra Kameralna. Kolejnymi dyrektorami byli: Mieczysław Szymański, Henryk Orłowski, Cze­sław Kwieciński, Henryk Szwedo, Bogusław Kręgielewski, Tadeusz Chachaj, Jan Miłosz Zarzycki pełniący tę funkcję do dziś. Od samego początku dyrektor i muzycy robili wszystko, aby miesz­kańcy Łomży mogli nie tylko słuchać muzyki, ale dbali również o to, żeby sprowadzać tu najwybitniejsze postaci życia muzycznego w Polsce. Gościliśmy więc w nadnarwiańskim grodzie Krzysztofa Jakowicza, Konstantego Andrzeja Kulkę, Jacka Laszczkowskiego, Wiesława Ochmana, Piotra Palecznego, Kry­stynę Szostek-Radkową, Jacka Szymańskiego, Jacka Wójcickiego i wiele in­nych znakomitości. W repertuarze, jaki proponuje Łomżyńska Orkiestra Kameralna znajduje się muzyka zarówno Bacha, Straussa, jak i przebojów zespołu The Beatles. Strona www:Łomżyńska Orkiestra Kameralna

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę