Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
ROK www.rok.4lomza.pl, rok@4lomza.pl, tel. (086) 2190200

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

ul. Małachowskiego 4, 18-400 Łomża, tel./fax 2190111, tel. 2190200, www.rok.4lomza.pl e-mail: rok@4lomza.pl

Regionalny Ośrodek Kultury w Zbójnej Biuro w Łomży (do 1999 roku Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży) powstał przekształcając się z istniejącego od 1968 roku Powiatowego, a potem Wojewódzkiego Domu Kultury w Łomży. Obecnie jest jednostką upowszechniania kultury podległą Starostwu Powiatowemu w Łomży.

Przy instytucji działają:
* Zespół Pieśni i Tańca "Łomża"
* Klub Tańca Towarzyskiego "AKAT"
* Kwartet Wokalny "Mezzoforte"
* Klub Plastyków Nieprofesjonalnych
* Sekcja muzyczna ROK / nauka gry na keybordzie i gitarze /
* Zespół Muzyczny "Rodzeństwo Lewiarzy"
* Kapela Kurpiowska ROK

Regionalny Ośrodek Kultury prowadzi także działalnooć o charakterze ponadlokalnym. Woród wielu cyklicznych imprez, które organizuje, większooć ma zasięg wojewódzki, a niektóre ogólnopolski.
Wymienić tu należy przede wszystkim Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, Ogólopolskie Plenery Malarskie w Osowcu, Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego, liczne ogólnopolskie konkursy plastyczne, Wojewódzki Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych, Regionalny Przegląd Kapel, Opiewaków i Gawędziarzy Ludowych, Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża, konkursy (m.in. Konkurs Sztuki Ludowej, Giełda Piosenki Dziecięcej, eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki...", konkursu recytatorskiego dla przedszkolaków "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki"), warsztaty i szkolenia.
Regionalny Ośrodek Kultury opieką merytoryczną obejmuje zespoły z terenu dawnego województwa łomżyńskiego: Zespoły Śpiewacze z Turośli i Lemana, z Nowogrodu - Kurpiowski Zsepół Folklorystyczny , Zespół Śpiewaczy, Dziecięcy Zespół Ludowy, Teratr Obrzędowy, oraz ze Zbójnej - Kobiecy Zespół Śpiewaczy, Dziecięcy Zespół Śpiewaczy i Zespół Muzyczny "Co jest grane?". Edukacja plastyczna, muzyczna, wokalna, recytatorska, taneczna to bardzo ważne działania kierowane do młodych i bardzo młodych ludzi. Równie ważną działalnością jest upowszechnianie folkloru, kultury i sztuki ludowej. To działalność, która chroni od zapomnienia, przywraca szacunek i godność początkom naszej kultury, kultury szeroko rozumianej. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę