Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Galeria Sztuki Współczesnej

ul. Długa 13 18-400 Łomża tel. (086) 2164100

Galeria Sztuki Współczesnej funkcjonuje w ramach działu sztuki Muzeum Północno-Mazowieckiego od maja 1992r. Jej historia sięga jednak lat wcześniejszych i wiąże się z powołaniem w Łomży na przełomie lat 1974/75 oddziału Białostockiego Biura Wystaw Artystycznych. Pierwszym kierownikiem Galerii był Jerzy Swoiński, który organizował wystawy w domach, ośrodkach kultury i bibliotekach przezentując głównie malarstwo i grafikę. Od 1997 roku Galeria Sztuki Współczesnej mieści się w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Długiej 13. Przestronne i estetyczne sale o łącznej powieżchni 100 m kw. stworzyły mozliwość atrakcyjnej i niepowtarzalnje aranżacji wystaw oraz dąły sznase na poszerzenie oferty wystawienniczej. W przeciągu ponad 25 lat istnienia Galeria na wystawach i pokazach gościła wielu znanych malarzy, grafików i rzeźbiarzy. Swoje prace prezentowali tu m.in. Stanisław Baja, Franciszek Starowieyski, czy pochodzący z Łomży Jan Dobkowski i wielu innych.

Galeria czynna:
* oprócz poniedziałków i dni poświątecznych w godz. 9.00-16.00
* soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-14.00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę