Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Na tarczy...

Młode piłkarki zespołu Łomżyczka Łomża nie zrobiły furory podczas rozgrywanego w Gdańsku XV Turnieju Orange Cup im Marka Wielgusa czyli m.in. Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewcząt do lat 11. Podopieczne trenera Henryka Pestki z Gdańska wróciły na tarczy. Na szesnaście najlepszych z poszczególnych województw zespołów, łomżanki zajęły jedno z ostatnich miejsc.

Łomżanki na stadionie miejscowej Lechii przegrały z Integro Staszów (mistrz świętokrzyskiego) i Wichrem Bystrzejowice (lubelskiego) po 1:2 (obie bramki autorstwa defensorski Łucji Tryc) oraz KKS Kalisz 0:7 (według opinii niektórych trenerów, pod ta nazwa miała kryć się reprezentacja Wielkopolski, podobnie jak pod nazwami dwóch innych jeszcze zespołów (złożony został w tej sprawie protest trenerów do organizatorów) oraz w finale B o miejsca 9-16 z silną Ząbkovią Ząbki 1:4 (bramka Natalii Klej). Wbrew wynikowi, był to najlepszy mecz pod względem taktycznym podopiecznych Henryka Pestki.
- Uzyskana 14. lokata jest adekwatna do sytuacji w jakiej znalazł się zespół – podaje trener.
Analizując na zimno występ, przyczyny niesatysfakcjonującego wyniku Henryk Pestka widzi w skromnej bazie treningowej, a właściwie jej braku, wyraźnym spadku formy dwójki reprezentacyjnych napastniczek (wychodzi brak systematycznego uczestniczenie w treningach), osłabienie zespołu brakiem czterech zawodniczek z ubiegłorocznej drużyny mistrzów Podlasia oraz niestawieniem się na wyjazd dwóch piłkarek z powodu nagłej niedyspozycji.
W przekroju całego turnieju, na najwyższe noty - w ocenie trenera - zasłużyły Tryc i Natalia Gosk.
- Podobały się również młodsze o rok piłkarki - Weronika Bogdańska i Maja Zambrzycka - podaje Henryk Pestka.
Oprócz wymienionych w zespole grały jeszcze: Magda Ołdak, Marika Mocarska, Aleksandra Dąbrowska.

Mistrzyniami Polski dziewcząt po raz piąty został ubiegłoroczny mistrz Polski do lat 10 - Stilon Gorzów, bijąc w finale UKS Pinczyn 3:0. Trzeci był KKS Kalisz po zwycięstwie 1:0 nad Tęczą Bydgoszcz. Wśród chłopców kolejność była następująca: 1. Dunajec Nowy Sącz, 2. Bródno Warszawa, 3. FC Akademy Wrocław, 4. SMS Łódź. (drużyna mistrza Podlaskiego chłopców - Jagiellonia Białystok, uplasowała się na 10. pozycji.) W nagrodę triumfatorzy finału pojadą na obóz szkoleniowy do klubu szkockiej Premier League Glasgow Rangers.

Jak podają organizatorzy mistrzostwa z udziałem 16 mistrzów województw poprzedziły eliminacje we wszystkich 379 powiatach. W całej imprezie rywalizowało ponad 17 tysięcy młodych piłkarzy i 1700 zespołów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę