Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Transferowe hity „Prefbetu”

Główne zdjęcie
Anna Jesień

- Nowy cel to pierwsza dziesiątka w Polsce – mówi Andrzej Korytkowski prezes pierwszoligowego lekkoatletycznego klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża. Prezes oficjalnie poinformował o wzmocnieniach jakie właśnie dokonały się w klubie. Do drużyny „Prefbetu” dołączyła Anna Jesień trzykrotna olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata najlepsza w Polsce specjalistka od 400m przez płotki, oraz Jakub Wiśniewski trzykrotny medalista MP Seniorów na 3000m z przeszkodami oraz 3000m w hali.

Jakub Wiśniewski
Jakub Wiśniewski

- Po awansie do I Ligi wiedzieliśmy, że stać nas na utrzymanie się w niej własnymi siłami, jednak wytworzyła się szansa pozyskania dobrych zawodników bez ponoszenia żadnych środków finansowych więc z niej skorzystaliśmy – mówi Andrzej Korytkowski, dodając, że wobec tego zmianie uległ również cel jaki kub stawia sobie w tym sezonie. - Nowy cel to pierwsza dziesiątka w Polsce.
Anna Jesień pochodzi z Sokołowa Podlaskiego, a planuje przeprowadzić się z Warszawy do Szczytna. Jakub Wiśniewski natomiast to mój serdeczny kolega, z którym startowałem, gdy byłem jeszcze czynnym zawodnikiem. W obu przypadkach posiadali oni swoje karty zawodnicze, nie było więc przeszkód w bezpłatnym ich pozyskaniu.
- Co do wynagrodzenia to Kuba ma własnego sponsora i szukał tylko dobrego klubu, w którym mógłby startować, natomiast dla Ani dodatkowe środki zabezpieczy Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PREFBET w Śniadowie – mówi Korytkowski. - Gdybyśmy nie awansowali do I Ligi to żadnych nowych zawodników z zewnątrz by w klubie nie było, bo to jest jednak zawsze zobowiązanie – dodaje podkreślając że w dalszym ciągu priorytetem klubu jest przede wszystkim szkolenie młodzieży, a na obecną chwilę i tak mamy problemy z dopięciem budżetu na 2010r.

Jakub Wiśniewski (KS Warszawianka) to 3- krotny medalista MP Seniorów na 3000m z przeszkodami oraz 3000m w hali. Jest rekordzistą Polski w sztafecie 4x1500m.

Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney, Atenach i Pekinie (5 miejsce), 4-krotnie brała udział w Mistrzostwach Świata zdobywając w Osace brązowy medal. Startując 2- krotnie na Mistrzostwach Europy zdobyła 3 brązowe medale, posiada również ponad 20 medali Mistrz. Polski Seniorów (w tym 15 złotych) na 400ppł, 400m, 4x400m, 4x100m. Jest rekordzistką Polski w sztafecie 4x400m oraz 400ppł. Za rok 2009 zdobyła 7 miejsce w rankingu PZLA ("Złote kolce") na najlepszego lekkoatletę Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę