Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy tancerze mistrzami Podlaskiego 2009

Główne zdjęcie
fot. KTT AKAT

Sukcesy, jakby wprost pod choinkę, odnieśli na parkiecie młodzi tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT, który działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Utalentowani wychowankowie Magdaleny Pardo-Baczewskiej i Jacka Baczewskiego stawali na podium w Białymstoku podczas Pucharu i Mistrzostw Okręgu Podlaskiego aż 26 razy!

- W tegorocznych zawodach osiągnęliśmy o wiele lepsze wyniki niż w 2008 roku – ocenia Jacek Baczewski, który AKAT założył 20 lat temu. - Nasze najwyższe osiągnięcia dobrze podsumowują całoroczną pracę i świadczą o tym, że nie boimy się w tańcu rywalizować o laury z najlepszymi. Za objawienie roku 2009 uważam parę Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska w kategorii 12-13 lat, bo wywalczyli podwójne mistrzostwo Podlaskiego i w tańcach standardowych, i w latynoamerykańskich. Naszą najlepsza parą jest aktualnie Dominik Żmijewski i Klaudia Kukowska, którzy oprócz mistrzostwa w kategorii 16-18 lat w stylu standardowym mogą z czasem zdobyć nawet klasę S! Natomiast za najbardziej obiecującą uważam świetną parę Grzegorz Ustaszewski i Alicja Sęk (14-15, klasa taneczna B), którzy wytańczyli pierwsze miejsce Pucharu Podlasia i zdobyli tytuł mistrza Okręgu Podlaskiego w stylu latynoamerykańskim.
Śladami starszych podążają najmłodsi tancerze AKAT-u, gdyż Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego wyłoniły mistrzów, którym to tytułem za rok 2009 mogą się już poszczycić: Mateusz Krakowiecki i Wiktoria Mieczkowska w kategorii do lat 9.
Dodajmy, że w Pucharze Okręgu Podlaskiego pary startowały w kategoriach wiekowych i klasach tanecznych ( E, D, C, B ), zaś w Mistrzostwach Okręgu Podlaskiego rywalizowały tylko w kategoriach wiekowych: do 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat, 16-18 lat i amatorzy.
Ambitni łomżyniacy wytańczyli w Pucharze prawie wszystkie pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i klasach tanecznych: Patryk Plona i Daria Kosakowska (10-11, E), Arkadiusz Długozima i Angelika Kluczek (12-13, E), Bartosz Chojnowski i Adrianna Leończak (12-13, D), Damian Dembek i Aleksandra Gołaszewska (14-15, E), Piotr Jasłowski i Zuzanna Zawadzka (14-15, D), Robert Grala i Natalia Trojanowska (pow. 15, E), Krzysztof Długozima i Weronika Maciejewska (pow. 15, D) oraz Łukasz Krupiński i Adriana Łępicka w stylu latynoamerykańskim (pow. 15 lat,  klasa C).

Tekst: Mirosław R. Derewońko

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę