Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Sukcesy karateków

Główne zdjęcie
Anna Kaczyńska z trofeum zdobytym podczas XI Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Paryżu

Anna Kaczyńska, karateczka z Łomży, wywalczyła brązowy medal podczas odbywający się w Paryżu XI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w kategorii otwartej (bez podziału na kat. wagowe). - To ogromny sukces – mówi Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, podkreślając że w Paryżu rozegrano najbardziej prestiżową imprezę karate na starym kontynencie.

W stawce 14 zawodniczek Polki okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając trzy pierwsze miejsca. Sensei Anna Kaczyńska, obecnie instruktor Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin, swój pierwszy pojedynek stoczyła z Hiszpanką Vanessą Martinez Fortez wygrywając zdecydowanie przez zdobycie wazari (pół punktu - czasowa niezdolność do podjęcia walki przez przeciwniczkę) po tym jak trafiła konkurentkę kolanem w okolice wątroby – relacjonuje Syrnicki. - W kolejnej walce trafiła na Bułgarkę - Anelye Asenową, z którą wygrała po dogrywce przez wskazanie sędziów. Będąc już w pierwszych czwórkach, najlepsze zawodniczki i zawodnicy przystąpili do testu tameshiwari (łamanie desek). W teście tym Ania i inna Polka Agnieszka Sypień (v-ce Mistrzyni Świata w wadze ciężkiej) z Wrocławia wyrównały rekord Europy łamiąc 14 desek czterema technikami (2 pięścią, 3 kantem dłoni, 4 łokciem, 5 piętą). Pierwszy pojedynek półfinałowy odbył się pomiędzy tymi zawodniczkami. Determinacja Sensei Ani w starciu z doświadczeniem i przewagą wagi (15 kg) wrocławianki dało bardzo ciekawy pojedynek,w którym ta druga zdaniem sędziów okazała się lepsza. Ona też triumfowała w finale zdobywając tytuł niekwestionowanej mistrzyni starego kontynentu.

Młodzicy najlepsi w Polsce
Gdy Anna Kaczyńska walczyła w Paryżu w Krośnie odbył się VI Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. W zawodach startowało 212 zawodników z 50 klubów. Reprezentująca Łomżyński Klub Karate 11-osobowa ekipa odniosła ogromny sukces zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale co dało historyczne, pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej (przed klubami z Krosna i Gliwic).
- Jest to pierwszy taki sukces w zawodach ogólnopolskich – cieszy się prezes Dariusz Syrnicki. - Również tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł młodemu zawodnikowi z Łomży - Maciejowi Tercjakowi, któremu jako jedynemu udało się triumfować w dwóch kategoriach - kata (układy) oraz kumite (walki).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę