Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Z ŁKS-u na trenera reprezentacji województwa

Główne zdjęcie
Sławomir Stanisławski

- Tutaj można stworzyć przepiękny ośrodek piłkarski – mówi o Łomży Sławomir Stanisławski, trener młodych piłkarzy ŁKS-u Łomża, który wczoraj został powołany na stanowisko Trenera Reprezentacji województwa podlaskiego rocznika 1996. To pierwszy w historii województwa podlaskiego przypadek, że trenerem reprezentacji zostaje szkoleniowiec spoza Białegostoku.

Sławomir Stanisławski kiedyś sam grał w piłkę, a szkoleniowcem jest już od kilkunastu lat. Trenował nie tylko młodzież w Łomży, ale również młodzież i seniorów w kilku miastach regionu. Jego osiągnięcia sportowe, ale także doskonałe podejście pedagogiczne w pracy z młodzieżą
dostrzeżono teraz w Podlaskim Związku Piłki Nożnej w Białymstoku.     
- Traktuję to jako swoiste docenienie tego wszystkiego co z piłkarską młodzieżą w Łomży robimy – mówi Stanisławski. - Osobiście jest to dla mnie wyzwanie w karierze trenerskiej – dodaje.
Sławomir Stanisławski dziś trenuje młodych piłkarzy ŁKS-u Łomża i jak zapewnia w związku z powołaniem na trenera Reprezentacji województwa nie zamierza z tych zajęć rezygnować.  
- Dziś w ŁKS-ie Łomża jest siedem grup młodzieżowych. Jest dobrze, ale oczywiście mogło by być lepiej – dodaje oceniając to co w ostatnich latach w łomżyńskiej piłce nożnej zaszło.
W ocenie Sławomira Stanisławskiego bardzo duże dobrego dla piłki w mieście zrobił Rafał Buguski, który bezpośrednio z boiska w Łomża trafił do piłkarskiej ekstraklasy.
- Młodzież już wie, że można zrobić taką karierę i chcą iść w jego ślady – ocenia szkoleniowiec.
Dziś w ŁKS-ie Łomża jest siedem grup młodzieżowych. Wśród nich są talenty także na miarę Rafała Boguskiego. W reprezentacji województwa podlaskiego 13-latków jest pięciu piłkarzy ŁKS-u – wychowanków Stanisławskiego.
- Mamy w ŁKS-cie co najmniej kilku zawodników mają predyspozycje aby grać co najmniej na zapleczu ekstraklasy – mówi szkoleniowiec. W jego ocenie największe szanse z tej grupy ma Robert Kalanek (95r.), który w październiku ma jechać na konsultacje Reprezentacji Polski. Jest dobrze, ale oczywiście mogło by być lepiej.
- Dziś w Łomży możemy bez większych problemów prowadzić piłkarza do 15 – 16 roku życia, później niestety tracimy kontakt z krajową czołówką – mówi przywołując kolejne turnieje w których młodzi piłkarze ŁKS-u na równi walczą z młodzieżą nawet z klubów ekstraklasy. - Tutaj można stworzyć przepiękny ośrodek piłkarski i chciałbym mieć kiedyś taką możliwość – dodaje.
Dziś jednym z większych problemów na jakie napotykają kilkunastolatkowie grający w piłkę w ŁKS-sie jest dostęp do bazy treningowej.
- Aby grać w piłkę na europejskim poziomie trzeba w nią grać przez co najmniej 9 miesięcy w roku i właściwie non stop. U nas ogranicza się to do trzech – czterech miesięcy i to po trochu – podkreśla trener.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę