środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Długodystansowcy...

Paweł Grygo na drugim miejscu podium po biegu w Łukowie.

Paweł Grygo, długodystansowiec z klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczył drugie miejsce w rozegranym w Łukowie koło Siedlec jubileuszowy XV bieg im. księdza Stanisława Brzózki. Na starcie biegu na dystansie 10 km stanęło 102 zawodników z kraju i zagranicy.

Trasa biegu prowadziła po płaskim terenie, a do 6 km idealna byłą także pogoda - było pochmurno i bez wiatru. Niestety później wyszło słońce i przy tak silnym tempie biegu dała się we znaki. Od startu na prowadzeniu znalazło się czterech zawodników i to oni nadawali ton rywalizacji.
- Prawdziwe ściganie  rozpoczęło się 2 km do mety. Starczyło mi sił na drugą pozycję, chodź przy szybszym tempie myślę że bieg rozegrał by się na moją korzyść ponieważ nie dysponuję  mocnym finiszem – opowiada Paweł Grygo.
Łomżyński zawodnik na pokonanie 10 km potrzebował 31 minut i 54 sekund. Jego klubowy kolega Krzysztof Lewandowski zajął miejsce szóste z czasem 34.08. Tym samym Lewandowski ustanowił nowy rekord życiowy -  o 3 minuty lepszy od poprzedniego.

Biegi w Łukowie, nie były jedynymi na których ścigali się długodystansowcy z Łomży. Dzień wcześniej (12.09) w Rypinie koło Torunia w biegu po zdrowie wystartowało 180 sportowców. Krzysztof Lewandowski zajął trzecie miejsce w kategorii M-30 z czasem 36.37, a Mariusz Niziński z czasem 44.20 był dziesiąty w kat. M-50.