Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Justyna Korytkowska prawie... mistrzowska!

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Bardzo dobrze zakończyła sezon lekkoatletyczny Justyna Korytkowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Zawodniczka podczas rozegranego w niedzielę Mitingu Warszawskiego w biegu na 3000m z przeszkodami uzyskała rekord życiowy 10.15,63 i tym samym poprawiła rekord województwa o prawie o 5 sekund.

- Jestem usatysfakcjonowana tym wynikiem – mówi Justyna Korytkowska. - Cieszę się, że poprawiłam rekord województwa i „życiówkę” o 9 sekund. Tym samym wypełniłam minimum „biegowe” jakie miałam uzyskać w tym sezonie - to jest regularnie poprawiać się wynikowo. Teraz pozostało mi już tylko odpocząć i zacząć przygotowania do nowego sezonu, który mam nadzieję będzie jeszcze lepszy – dodaje biegaczka.
Z uzyskanych przez zawodniczkę wyników cieszy się także Andrzej Korytkowski jej trener i mąż.
- Do klasy mistrzowskiej Justysi zabrakło jedynie 63 setne sekundy, w tym wypadku nie jest to jednak pechem, bo klasę mistrzowską można uzyskiwać tylko na wyznaczonych zawodach więc i tak by się nie liczyła – podkreśla.
Jak zauważa wynik Justyny jest  12 rezultatem w historii polskiej lekkiej atletyki.
- Przyznam, że spodziewałem się takiego wyniku i widziałem, że jest dobrze przygotowana, niestety do tej pory nie miała dobrego biegu, a i ten rekordowy pozostawiał wiele do życzenia, bo ostatnie 1100m biegała już bez rywalek. Myślę, że są jeszcze bardzo duże rezerwy, bo jak zwykle ostatnie 300m Justyna miała bardzo mocne (55sek.) - dodaje Korytkowski.

Podczas tych samych zawodów dobre wyniki uzyskali także inni zawodnicy klubu. Oto te – zdaniem trenera - najciekawsze:
Paweł Szczech 100m - 11.11 rek. żyć. (3 miejsce)
Monika Bagińska 400m - 60,95 rek. żyć.
Ewelina Wołos 1500m - 4.44,55 (1 miejsce)
Wojno Arkadiusz 400m - 48,49 (3 miejsce)
Kakareko Grzegorz 400m -  48,70 (4 miejsce)
Nabiałek Łukasz 200m - 22.42 (1 miejsce)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę