Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Paweł Obiedziński szachowym mistrzem Łomży

Główne zdjęcie
Paweł Obiedziński

- Ciężko się grało ze wszystkimi, zwłaszcza z faworytami i kobietami – mówi łomżyniak Paweł Obiedziński (lat 37), który zwyciężył w Otwartych Szachowych Mistrzostwach Łomży 2009. - W poprzednich latach zajmowałem wprawdzie wysokie miejsca w czołówce, ale pierwsze miejsce zdobyłem dopiero teraz!

Anna Żebrowska
Anna Żebrowska
Robert Michalak
Robert Michalak
Sahib Hasanov
Sahib Hasanov
Vafa Mammadov
Vafa Mammadov

O tytuł szachowego mistrza Łomży nie było łatwo z kilku powodów: do rywalizacji przystąpiło 21 zawodników (w grupie A - 12 i w grupie B – 11), którzy zbierali cenne punkty przez pięć dni, rozgrywając tzw. systemem szwajcarskim np. w grupie A po 9 partii, trwających od kilkudziesięciu minut do trzech godzin. Głównym arbitrem był Leszek Zega. Decydujące pojedynki mistrzostw, organizowanych przez łomżyński Klub Szachowy Maraton, odbywały się w niedzielę w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.
Paweł Obiedziński posiada I kategorię szachową i dwie normy tzw. kandydata na mistrza. Jest kawalerem, z wykształcenia technikiem technologii żywności, z profesji – budowlańcem. W nagrodę zdobył nie tylko tytuł, ale także puchar, dyplom i 500 zł.
Drugie miejsce na szachownicy wywalczył Sahib Hasanov, a trzecie – Vafa Mammadov z Azerbejdżanu; obaj mieszkają i pracują od kilkunastu lat w Łomży. Czwarte miejsce zajęła jedna z dwóch uczestniczek mistrzostw Agnieszka Raszkiewicz z Suwałk, zaś ósme – Anna Żebrowska ze Śniadowa. W grupie B najlepszy wynik miał pasjonujący się od lat szachami znakomity informatyk Zbigniew Gryglik.
- O ile mi wiadomo, szachowe mistrzostwa Łomży organizowano od połowy lat 50. XX wieku – informuje zdobywca piątego miejsca Robert Michalak (lat 38), będący od 2007 r. prezesem  powstałego w 1988 r. Maratonu. - Początkowo przeprowadzano je nieregularnie, lecz w latach 80. nadano im formułę corocznych zawodów. Na pewno zorganizujemy mistrzostwa także za rok!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę