poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

Lekkoatleci z „Prefbetu” w I lidze

Zawodnicy z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrali rozgrywany w sobotę w Toruniu finał II ligi lekkoatletycznej. Lekkoatleci „Prefbetu”, jako pierwsza w historii drużyna z ziemi łomżyńskiej, awansowali do pierwszej ligi. Podczas finału aż dziesięciu zawodników uzyskało rekordy życiowe, a najwięcej punktów dla Prefbetu uzyskała Joanna Fiodorow, która z wynikiem 59,08 m (156 pkt) zdobyła złoto w rzucie młotem.

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Sniadowo” Łomża wśród najlepszych klubów Polski
Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Sniadowo” Łomża wśród najlepszych klubów Polski

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża jest pierwszym klubem w dziejach ziemi łomżyńskiej, który znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej seniorów biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny sportu nie tylko samą lekką atletykę – podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Oczywiście powstaje pytanie czy jest szansa na utrzymanie się w najlepszej 16. w Polsce? Jeśli będzie większa pomoc w szczególności z miasta to przy mobilizacji szanse na dalszą świetną promocje Łomży startami w I Lidze są bardzo, bardzo realne. Również jeśli medaliści Mistrzostw Polski otrzymają obiecane stypendia, które są zapisane w budżecie miasta (brak tylko uchwały na którą czekamy z niecierpliwością od marca) to na przyszły sezon klub opuszcza tylko jeden zawodnik, a miejmy nadzieję że dwóch podstawowych, którzy mają kontuzję wrócą do składu. Przyszłość może więc być dobra pod warunkiem większej pomocy. Czekamy również na to że finanse z ratusza na sport kwalifikowany, które tak jak te na stypendia oczekują na uchwałę radnych, zostaną uruchomione, bo sytuacja finansowa nie tylko naszego klubu, jest wręcz katastrofalna. A sezon wciąż trwa...

Poza sportowcami LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, awans do lekkoatletycznej I ligi wywalczyły jeszcze zespoły: AZS Politechnika Opolska Opole i MKS Start Lublin.

Komplet wyników z Torunia w ząłaczniku.

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę