Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Lekkoatleci z „Prefbetu” w I lidze

Główne zdjęcie
Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Sniadowo” Łomża wśród najlepszych klubów Polski

Zawodnicy z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrali rozgrywany w sobotę w Toruniu finał II ligi lekkoatletycznej. Lekkoatleci „Prefbetu”, jako pierwsza w historii drużyna z ziemi łomżyńskiej, awansowali do pierwszej ligi. Podczas finału aż dziesięciu zawodników uzyskało rekordy życiowe, a najwięcej punktów dla Prefbetu uzyskała Joanna Fiodorow, która z wynikiem 59,08 m (156 pkt) zdobyła złoto w rzucie młotem.

Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża jest pierwszym klubem w dziejach ziemi łomżyńskiej, który znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej seniorów biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny sportu nie tylko samą lekką atletykę – podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Oczywiście powstaje pytanie czy jest szansa na utrzymanie się w najlepszej 16. w Polsce? Jeśli będzie większa pomoc w szczególności z miasta to przy mobilizacji szanse na dalszą świetną promocje Łomży startami w I Lidze są bardzo, bardzo realne. Również jeśli medaliści Mistrzostw Polski otrzymają obiecane stypendia, które są zapisane w budżecie miasta (brak tylko uchwały na którą czekamy z niecierpliwością od marca) to na przyszły sezon klub opuszcza tylko jeden zawodnik, a miejmy nadzieję że dwóch podstawowych, którzy mają kontuzję wrócą do składu. Przyszłość może więc być dobra pod warunkiem większej pomocy. Czekamy również na to że finanse z ratusza na sport kwalifikowany, które tak jak te na stypendia oczekują na uchwałę radnych, zostaną uruchomione, bo sytuacja finansowa nie tylko naszego klubu, jest wręcz katastrofalna. A sezon wciąż trwa...

Poza sportowcami LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, awans do lekkoatletycznej I ligi wywalczyły jeszcze zespoły: AZS Politechnika Opolska Opole i MKS Start Lublin.

Komplet wyników z Torunia w ząłaczniku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę