Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Złota Asia

Główne zdjęcie
Joanna Fiodorow na podium

Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow, z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas rozegranych w Bielsku - Białej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (29-30.08). Podopieczna trenera Bogusława Chlebińskiego, objęła prowadzenie już w pierwszej kolejce i nie oddała go do końca. Zwyciężyła zdecydowanie wyprzedzając następną zawodniczkę o ponad 3 metry.

Magdalena Stankieiwcz (nr 999)
Magdalena Stankieiwcz (nr 999)

Uzyskany w Bielsku - Białej wynik 59,98 m jest gorszy od „życiówki” Joanny Fiodorow o ponad 2 metry, ale ona sama także cieszy się z sukcesu.
- Jak na końcówkę sezonu to uważam, że jest dobrze. Cieszę się, że jest złoto bo bywa czasem, że faworyt nie wytrzymuje presji, na szczęście mnie to ominęło – mówiła.
Zawodniczka „Prefebtu” podczas mistrzostw wystąpiła także w dwóch innych konkurencjach.  W pchnięciu kulą z wynikiem 11,71m zajęła siódme miejsce, a w rzucie oszczepem - 34,78m - była  ósma.
Na zawodach dobrze zaprezentowała się również Magdalena Stankiewicz  z tego łomżyńskiego klubu. Magda była piąta w biegu na 800m (2.09,47), ósma na 400m (56,99) oraz szósta w sztafecie 4x400m (4.04,60 w składzie: A. Mirecka, E. Wołos, J. Dąbrowska, M. Stankiewicz).
-  Klub zgromadził na tych mistrzostwach 83 pkt .co jest najlepszym występem punktowym łomżyńskich lekkoatletów ze wszystkich imprez lekkoatletycznych w historii – podkreśla Andrzej Korytkowski trener i prezes  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Natomiast medal Asi to pierwsze złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA dla naszego regionu. Wcześniej srebrne medale zdobywali Artur Gąsiewski (400m) i Justyna Korytkowska (3000prz.) - dodaje z dumą Korytkowski.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę