Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Orbitrek eliptyczny”, czyli siłownia „nie z tej ziemi” w Łomży

Orbitrek eliptyczny to nie jakiś tam kosmiczny sputnik, ale jedno z urządzeń napowietrznej siłowni w Łomży. Sześć urządzeń do ćwiczeń ciała ustawiono przy kompleksie boisk „Orlik” przy ul Katyńskiej. Z kosmosem kojarzy się nie tylko nazwa jednego z nich. Urządzenia, na których zakup miasto wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych, otacza bowiem iście księżycowy krajobraz... Wiceprezydent Marcin Sroczyński podkreśla, że kamieni i gruzu tutaj być nie powinno i nawet on nie wie skąd się one tu wzięły...

Sześć urządzeń do ćwiczeń:  krzesełko do podnoszenia masy ciała (wyciskanie), narciarz/surfer, ławka skośna do ćwiczeń brzucha, masażer bioder i pleców, rurki równoległe do ćwiczeń oraz -  wspomniany już wcześniej - orbitrek eliptyczny, na placu przy kompleksie boisk „Orlik” ustawiono kilka tygodni temu. Niestety porozrzucane fragmenty betonowych płyt, różnej wielkości kamienie, a czasami nawet wystające z ziemi druty sprawiają wrażenie, że teren na którym stanęła siłownia został ucharakteryzowany wręcz księżycowo...
- Wiem co pan napisze, ale nie pokazuje się pracy w połowie realizacji – mówi Marcin Sroczyński, zastępca prezydenta Łomży, gdy pytamy o to czy nie dało się tego uporządkować.
Wiceprezydent, którego dziś spotkaliśmy na siłowni, po chwili dodaje jednak, że i on jest widokiem zaskoczony.
- Mnie przy tym nie było, ale mam zdjęcia gdy ustawiano te urządzenia i tych kamieniu i gruzy tu nie było – twierdzi Sroczyński. - To nie powinno tak wyglądać – dodaje i zapewnia, że do końca roku cały teren zostanie uporządkowany. Ma być zielona trawa, żwirowe alejki i ścieżka rowerowa prowadząca bezpośrednio do pobliskiego Parku.    

Na zakup siłowni miasto wydało ok. 30 tys zł. Pieniądze na zakup pochodziły z ubiegłorocznego budżetu, które radni przesunęli jako środki niewygasające na ten rok. Łącznie było to niemal 185 tys zł, za które m.in. uporządkowano teren łącznie z rozbiórką starych magazynów i kupiono siłownię. Sroczyński zapewnia, że to dopiero początek siłowni i jeśli mieszkańcy będą chcieli z niej korzystać ustawione zostaną jeszcze inne urządzenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę