Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Kolorowy jubileusz

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w ubiegłym tygodniu na przepięknym, niebieskim stadionie w Bydgoszczy Justyna Korytkowska (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) zdobyła brązowy medal w biegu na 3000m z przeszkodami (10.32,78). Jest to już czwarty medal zdobyty przez Justynę w ciągu ostatnich dwóch lat. - W ubiegłym sezonie łatwiej było zdobyć tytuł v-ce mistrzowski niż obecnie medal brązowy, a to wszystko ze względu na zakłócone przygotowania (odbywanie stażu pracy oraz egzaminy na studiach AWFiS Gdańsk bezpośrednio przed Mistrzostwami Polski) – podkreśla Andrzej Korytkowski mąż i trener biegaczki.

- Od początku biegu oderwały się dwie zawodniczki, a Justyna zostałam z pozostałą grupą kontrolując cały czas sytuację, wierząc w swój mocny finisz – opowiada Korytkowski.  - Na ostatnim okrążeniu mistrzyni Polski w biegach górskich - Mariola Konowalska (Budowlani Częstochowa) mocno przyśpieszyła rozrywając stawkę. Na szczęście mając duży zapas sił Justyna przytrzymała się jej i od rowu z wodą zaczęła oddalać się od głównej rywalki do miejsca na podium.

Medal  Justyny jest czwartym z Mistrzostw Polski Seniorów, jaki wywalczyli lekkoatleci miasta Łomży:
- 2003   srebro na 400m (hala)   Artur Gąsiewski (NAREW, tr. S. Choiński)
- 2008   srebro 3000m prz.         Justyna Korytkowska (PREFBET, tr. A. Korytkowski)
- 2009   brąz 3000m (hala)          Justyna Korytkowska
- 2009   brąz 3000m prz.             Justyna Korytkowska

– Jestem bardzo zadowolony z uzyskanego miejsca, bałem się o ten bieg, ale teraz zdaję sobie sprawę, że w Justynie drzemią jeszcze bardzo duże rezerwy w przygotowaniach – mówi Korytkowski. - Myślę, że jeśli będzie możliwość wyjazdu z 2-3 razy w wysokie góry to jest możliwy duży skok wynikowy. Przykładem na to jest obóz klimatyczny, na którym była w ferie zimowe i od razu po nim w jedynym starcie na hali zdobyła niespodziewany medal. A tak przy okazji medal Justysi jest 35 w ciągu 11 lat, zdobytym przez moich podopiecznych na MP (to chyba koralowy jubileusz?), daje to mi pierwsze miejsce wśród trenerów LA w Łomży – drugi trener w klasyfikacji ma ich 29 - dodaje Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę