Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Medale łomżyńskich lekkoatletów w Krakowie

Główne zdjęcie
Ewelina Lubiejewska (nr 325)

Cztery medale zdobyli łomżyńscy lekkoatleci podczas odbywającej się w miniony weekendy w Krakowie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Złote medale wywalczyli Żaneta Lenczewska w w rzucie oszczepem i Ewelina Lubiejewska w biegu na 3000m, a srebro Sebastian Dobkowski w rzucie młotem i Adrian Góralczyk w skoku w dal. Pierwsza trójka to zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, a Adrian trenuje w LKS Narew-Kurpiewski Łomża. Do Krakowa na OOM przyjechali reprezentanci ponad 200 klubów z całej Polski.

Kraków okazał się kolejnym szczęśliwym miastem dla zawodników  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża
Kraków okazał się kolejnym szczęśliwym miastem dla zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża
Adrian Góralczyk i trener Jan Kotowski
Adrian Góralczyk i trener Jan Kotowski

Żaneta Lenczewska, podopieczna trenera Marcina Jasionka, na mistrzostwa przyjechała z trzecim wynikiem. Rzuciła tu 44,80 i o ponad 3m wyprzedziła następną zawodniczkę. Ciekawostką jest, że medal zdobyty przez Żanetę był setnym medalem zdobytym przez wszystkich lekkoatletów reprezentujących ziemię łomżyńską. Jest to również pierwszy debiutancki medal zarówno zawodniczki jak i jej trenera.

Kolejną złotą zawodniczką jest Ewelina Lubiejewska, która startując na 3000m mogła poszczycić się dopiero ósmym wynikiem w kraju, a na starcie stanęły 24 zawodniczki. Podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego sprawiła miłą niespodziankę zdobywając tytuł Mistrzowski, poprawiła jednocześnie rekord życiowy, aż o ... 35sek.

Kolejnym zawodnikiem „Prefbetu”, który stanął do walki o medale był Sebastian Dobkowski. Podopieczny Andrzeja Niwińskiego był jednym z faworytów mając drugi wynik w rzucie młotem 5kg - 63,48m. Podczas zawodów Sebastian, który rzucał tylko z dwóch obrotów ze wg na zaległości treningowe zbliżył się do własnego rekordu województwa (na 11cm) i wywalczył srebrny medal, wyprzedzając o ponad trzy metry następnego zawodnika.

Bardzo dobrze na krakowskiej Olimpiadzie spisał się także Adrian Góralczyk. 16-letni zawodnik LKS Narew-Kurpiewski Łomża w skoku w dal wywalczył srebrny medal. Podopieczny trenera Jana Kotowskiego skoczył na odległość 6.89m.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę