Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

ŁKS Łomża ma nowe władze i chce dalej grać w piłkę

Główne zdjęcie
Jarosław Kulesza, prezes ŁKS Łomża

Jarosław Kulesza, prezes PHP „Agro – Rolnik” w Śniadowie, prezes KS Śniadowo i radny powiatu łomżyńskiego został nowym prezesem ŁKS Łomża. W piątek wieczorem, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego wybrano nowy, siedmioosobowy zarząd klubu. Blisko 30 uprawnionych do głosowania członków ŁKS-u wysłuchało także wyjątkowo ogólnikowego i nieprecyzyjnego sprawozdania Wincentego Wybranowskiego, wyznaczonego przez sąd kuratora klubu, z półrocznych jego rządów w ŁKS-ie. - Jedną rzecz jaką wiemy na pewno, to że nie wiemy jaka jest sytuacja klubu – tak Jacek Cholewicki podsumował sprawozdanie i blisko godzinne usiłowanie wydobycia z kuratora konkretnych informacji o finansach ŁKS-u.

Kurator Wincenty Wybranowski
Kurator Wincenty Wybranowski
Kurator Wincenty Wybranowski
Kurator Wincenty Wybranowski
Głosowanie tajne
Głosowanie tajne
Nowy Zarząd
Nowy Zarząd

Według słów kuratora zadłużenie klubu wynosi około miliona złotych (w dyskusji przewijały się także 1,1 i 1,2 mln zł) i w ostatnim czasie spadło o kilkadziesiąt tysięcy. Wincenty Wybranowski zasłaniając się „trwającymi jeszcze wyliczeniami”, „dużą ilością liczb”, a nawet „tajemnicą” nie chciał, lub nie był w stanie odpowiadać na konkretne pytania  członków ŁKS-u dotyczące zadłużenia klubu. Nie udało się także uzyskać informacji ile pieniędzy i z jakich źródeł wpłynęło do kasy klubu w trakcie jego półrocznego urzędowania, a na pytania odnośnie tego co kurator robił i jak było z pozyskaniem sponsorów zazwyczaj padała odpowiedź, że były prowadzone rozmowy, ale nie kończyły się sukcesem gdyż ŁKS posiada zadłużenia i ma zablokowane konta.
- Przepytywanie kuratora jest bezsensowne ponieważ nie uzyskamy żadnej konkretnej odpowiedzi – skwitował w pewnym momencie dyskusję prowadzący obrady Henryk Trojanowski.
W trakcie dyskusji padały także zarzuty pod adresem włodarzy miasta (na sali nie bylo przedstawiciela ratusza, był jednen radny Marisz Chrzanowski), że zależy im na zniszczeniu ŁKS-u.
- Jest opór i upór gromadki ludzi, którzy chcą zlikwidować ŁKS. Niektórym się ubzdurało, że jeżeli przeniosą piłkarzy ŁKS-u do Perspektywy to problem jest rozwiązany – mówił Jerzy Kierażyński, dodając, że także w samym ŁKS-ie są ludzie działający przeciwko ŁKS-owi.
Ostatecznie jednak działacze klubu postanowili nie oddać bez walki klubu z liczącą ponad 80 lat historią. Podczas wyboru zarządu, gdy w ostatnich latach były problemy ze znalezieniem nawet najmniejszej wymaganej prawem liczby chętnych, tym razem tego problemu nie było. Zgłoszonych zostało nawet więcej osób niż miejsc w pełnym zarządzie. Ostatecznie w głosowaniu tajnym do nowego zarządu ŁKS-u Łomża wybrano: Jarosława Kuleszę, który chwilę później został prezesem, Jerzego Kierażyńskiego (został wiceprezesem), Iwo  Świątkowskiego (został wiceprezesem), Kazimierza Żochowskiego, Dariusza Duchnowskiego, Pawła Petkowskiego i Stanisława Tomaszka.

Jarosław Kulesza, nowy prezes ŁKS Łomża w kilkuminutowym wystąpieniu podziękował za wybór, choć jak podkreślał przychodząc tu nie sądził, że będzie we władzach klubu.  Mówił, że daje sobie dwa lata aby wyprowadzić klub na prostą.
- To co złe mamy już chyba za sobą. Teraz trzeba pracować aby marka ŁKS Łomża kojarzyła się tylko z dobrym – mówił nowy prezes do członków klubu.
Już po Walnym, w rozmowie z dziennikarzami Jarosław Kulesza, mówił że jest jeszcze cień szansy  na to aby ŁKS zagrał w III lidze i o tym będzie chciał rozmawiać z władzami Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Jeżeli się nie uda, to klub wystartuje w IV lidze, aby piąć się do góry.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę