Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

„Gołębnika” na stadionie już nie ma

Główne zdjęcie
fot. www.um.lomza.pl

„Gołębnik”, czyli budka spikerska była najbardziej charakterystycznym elementem stadionu przy ul. Zjazd w Łomży... Była, bo już jej nie ma. W ramach kolejnego etapu modernizacji przebudowana ma być właśnie ta część stadionu. Prace rozpoczęły się od wyburzenia dotychczasowych trybun i górującego nad nimi „gołębnika”.

W miejscu gdzie stały dotychczasowe trybuny „pikników” - jak o zasiadających tu kibicach mówili ci zajmujący miejsca po drugiej stronie boiska – ma znajdować się bieżnia i lekkoatletyczna skocznia. Nowe trybuny znacznie większe, wygodniejsze i zadaszone zostaną zbudowane bliżej ulic Zjazd. Inwestycja obejmuje także m.in. postawienie tu nowego budynku zaplecza sportowego z szatniami, pomieszczeniami technicznymi i spikerskimi.
Remont stadionu powinien zakończyć się w grudniu przyszłego roku. Inwestycja znajduje się na liście indykatywnej projektów kluczowych województwa podlaskiego i zostanie dofinansowana ze środków unijnych kwotą 11 milionów złotych. Kosz realizacji tego etapu modernizacji stadionu wyceniono na 18 mln zł.

Fotogaleria z „upadku gołębnika” dostępna jest na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę